Vai sabiedriskais transports turpinās kursēt pār Deglava tiltu?

Deglava tilts

FOTO: Īriss Sviklis/LETA

Otrdien, 23. aprīlī, satiksmei slēdzot Augusta Deglava ielas pārvadu, vienu sabiedriskā transporta maršrutu uz laiku varētu slēgt, bet pārējos novirzīt, žurnālistiem pastāstīja SIA "Rīgas satiksme" pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.

Viņš teica, ka pāri tiltam kursē septiņi sabiedriskā transporta maršruti. Pārmaiņu rezultātā vienu trolejbusa maršrutu uz laiku varētu slēgt, bet pārējos maršrutus novirzīt pa apvedceļiem, norādīja Saulītis.

Komentējot iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) lēmumu uzdot slēgt Deglava tiltu, "Rīgas satiksmes" pārstāvis pauda viedokli, ka šādus lēmumus vajadzētu pieņemt lēnām un izsvērti, nevis tik haotiski.

Tikmēr Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins uzskata, ka šis ir politisks lēmums. Viņš konkrēti nepateica, kā tiks organizēta satiksme pēc tilta slēgšanas, norādot arī uz Iekšlietu ministrijas atbildību.

"Pagaidām nav skaidrs, kā Valsts policija ir iedomājusies visu organizēt," viņš noteica, piebilstot, ka atbildību par satiksmes organizāciju būtu jāuzņemas ne tikai pašvaldībai.

1

Vaicāts, ko darīs, ja Valsts policija ceturtdienas rītā tiltu slēgs, Jakrins sacīja, ka galvenais jautājums ir, ko šajā gadījumā darīs rīdzinieki, īpaši tie, kuri izmanto sabiedrisko transportu. Viņš prognozēja, ka sabiedriskā transporta lietotāji izjutīs lielas problēmas, jo netiks izmantotas vismaz piecas līdzšinējās pieturvietas un par daudziem desmitiem minūšu vai pat stundām paildzināsies laiks ceļā.

"Skaidrs, ka satiksmes plūsmas automātiski organizēsies pāri citiem pārvadiem," piebilda domes pārstāvis, vienlaikus norādot, ka pilsētas centrs atrodas dzelzceļa loka iekšienē un šo pārvadu nav daudz.

Situāciju vēl pasliktinās tas, ka ir ieviesti ierobežojumi uz Brasas tilta un notiek remontdarbi Krasta ielā, viņš pieļāva.

Kā vēstīts, iekšlietu ministrs sagaida, ka Rīgas domes atbildīgās amatpersonas līdz ceturtdienai izstrādās plānu satiksmes novirzīšanai prom no Augusta Deglava ielas pārvada. Ministrs otrdien žurnālistiem norādīja, ka gadījumā, ja Rīgas domes atbildīgais departaments neslēgs tiltu pats, tad ceturtdienas rītā to izdarīs Valsts policija.

Viņš skaidroja, ka Valsts policijai slēdzot satiksmi, transporta plūsma tiks novirzīta, mēģinot novērst haosu. Tomēr satiksmes regulēšana ir Jakrina un viņa padoto atbildība, pauda ministrs.

Viņš sagaida, ka tiks izplānota tāda satiksmes plūsma, kas nodrošinās maksimāli ērtu pārvietošanos. "Ja tas netiks izdarīts, tā ir Jakrina atbildība," norādīja Ģirģens, piebilstot, ka viņa kā ministra primārais uzdevums ir rūpēties par personu dzīvību.

Vaicāts, vai tilts tiks slēgts, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (S) norādīja, ka vēlreiz uzklausīs speciālistus un tad tiks pieņemts lēmumus.

Foto: Kā izskatās avārijas stāvoklī esošais Deglava tilts 

Aktuālākās ziņas