C, 26.01.2023.

Gaidāma vairāku LDz valdes locekļu nomaiņa

LETA
Gaidāma vairāku LDz valdes locekļu nomaiņa
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Edijs Pālens/LETA

Vairākiem AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes locekļiem, tostarp valdes priekšsēdētājam Edvīnam Bērziņam, draud atbrīvošana no amata, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šodien plkst. 11.15 ir sasaucis preses konferenci, kurā "informēs par situāciju LDz vadībā", pavēstīja ministra padomniece komunikācijas jautājumos Aļona Zandere, līdz preses konferencei atsakoties sīkāk komentēt uzņēmumā gaidāmās norises.

» Linkaits preses konferencē informēs par situāciju "Latvijas dzelzceļa" vadībā

Zandere aģentūrai ne apstiprināja, ne noliedza, ka no amata plānots atbrīvot vairākus LDz valdes locekļus, uzsverot, ka viss tiks pastāstīts preses konferencē.

LDz valdē strādā Bērziņš, kā arī valdes locekļi Aivars Strakšas, Ēriks Šmuksts un Ainis Stūrmanis.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka LDz valdē darbu varēšot turpināt tikai Šmuksts, tomēr atšķīrās avotu sniegtā informācija, vai par izmaiņām valdes sastāvā tiks paziņots jau šodien, vai arī šodien tiks paziņots par iespējamiem pārkāpumiem LDz darbībā, bet uzņēmuma vadības nomaiņa varētu sekot nedaudz vēlāk.

Bērziņš pagaidām uz zvaniem neatbild.

Bērziņš kopš 2011. gada ir LDz valdes loceklis, bet kopš 2016. gada - valdes priekšsēdētājs. Viņa pilnvaru termiņš LDz ir līdz 2021. gada 24. februāri. Viņš patlaban ir arī "RB Rail" padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Strakšas ir LDz valdes loceklis kopš 2005. gada un viņa pilnvaru termiņš noslēdzas 2022. gada 28. augustā. Šmuksts ir LDz valdē kopš 2008. gada un viņa pilnvaru termiņš noslēdzas 2022. gada 1. decembrī. Savukārt Stūrmanis LDz valdes loceklis ir kopš 2016. gada un viņa pilnvaru termiņš ir līdz 2021. gada 17. jūlijam.

"Latvijas dzelzceļš" ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna "Latvijas dzelzceļš" valdošais uzņēmums.

Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības - "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, "LDZ Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums "LDZ infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums "LDZ ritošā sastāva serviss", apsardzes uzņēmums "LDZ apsardze", kā arī loģistikas uzņēmums "LDZ loģistika".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu