Kandavas meža ugunsgrēka dzēšana apturēta. Sprāgst kara lādiņi (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Meža ugunsgrēks. Ilustratīvs attēls.
Meža ugunsgrēks. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Meža ugunsgrēka Kandavas pagastā dzēšana patlaban nav iespējama kara laika lādiņu sprāgšanas dēļ, atzina Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis.

"Ugunsgrēka izcelsmes vietā ir norobežoti ceļi, un šajā vietā turpina sprāgt kara laika lādiņi. Ugunsgrēka degšanas platība ir apmēram astoņi līdz deviņi hektāri," sacīja Jaunķiķis, piebilstot, iekams kara laika lādiņi nebeigs sprāgt, dzēšanas darbi neesot iespējami, jo cilvēku dzīvības pakļautas riskam.

Talkā piesaistīti arī Nacionālie bruņotie spēki.

Pēc viņa teiktā, lai arī ugunsgrēks Kandavas pagastā patlaban ir lokalizēts, ir pāragri prognozēt, kad tas tiks nodzēsts.

"Ceturtdien sola lietu, varbūt līdz tam izdosies ugunsgrēku likvidēt. Tad redzēsim," sacīja VMD pārstāvis.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa informē, ka izsaukumu par sprādzienbīstamiem priekšmetiem Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņēma svētdien.

Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas grupai norādītā kontaktpersona nevarēja parādīt sprādzienbīstamo priekšmetu atrašanās vietu un informēja, ka ir dzirdēti vairāki sprādzieni meža ugunsgrēka vietā.

Ņemot vērā personāla drošību un notiekošo meža ugunsgrēku pieņemts lēmums neveikt vietas pārmeklēšanu. Notikuma vietu varētu vizuāli pārbaudīt tikai pēc tam, kad ugunsgrēks būs nodzisis.

Šogad NBS speciālistiem šis ir pirmais izsaukums uz Kandavas pilsētas apkaimi.

VUGD pirmdien saņēma izsaukumu uz Kandavas pagastu, no kurienes tika saņemta informācija par meža ugunsgrēka izcelšanos. Sākotnējā informācija liecināja, ka dega mežs aptuveni trīs hektāru platībā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu