Piektdien EP vēlēšanās varēs balsot tikai savā vēlēšanu iecirknī

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas trešajā dienā - piektdien - vēlētāji varēs balsot tikai iecirknī, kurā ir reģistrēti, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.

Šāds lēmums pieņemts, uzklausot CVK tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas uzturētājus, skaidroja CVK vadītāja.

Iespēja vēlēt citā iecirknī bija paredzēta tikai iepriekšējās balsošanas dienās.

Ceturtdien, 23. maijā, visi 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņi iepriekšējai balsošanai bija atvērti trīs stundas - no plkst. 9 līdz 12. Taču CVK tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas tehnisko traucējumu dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties iepriekšējā balsošanā, nācās pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem.

Iepriekšējā balsošanā vēlētāji var balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts, ir iespējama tiešsaistes datu apmaiņa.

Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks - vidēji piecas līdz 20 minūtes -, kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu, iepriekš skaidroja CVK.

Tikmēr Saeima 23. maijā pieņēma grozījumus Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, lai piektdien pagarinātu vēlēšanu iecirkņu darbu līdz plkst. 20.

Lai grozījumi stātos spēkā, Valsts prezidentam Raimondam Vējonim tie jau ceturtdien jāizsludina.

Grozījumi EP vēlēšanu likumā, ko iesniedza opozīcijas deputāti, nosaka, ka piektdien vēlēšanu iecirkņi darbosies no plkst. 10 līdz plkst. 20. Iepriekš to darba laiks bija paredzēts līdz plkst. 16.

» Piektdien iecerēts pagarināt EP vēlēšanu iecirkņu darba laiku līdz plkst. 20

Saeimas Juridiskā biroja pārstāvis ceturtdien Valsts pārvaldes komisijas sēdē norādīja, ka piedāvātās izmaiņas parlamenta juristiem rada satraukumu, jo nav pieļaujama vēlēšanu noteikumu maiņa vēlēšanu laikā. Saeimas jurists pauda, ka ārkārtējā tempā pieņemtos grozījumus Satversmes tiesa var atzīt par neatbilstošiem Satversmei. Šādā gadījumā pastāv risks, ka tas var ietekmēt arī vēlēšanu rezultātus, skaidroja Juridiskā biroja pārstāvis.

» EP vēlēšanu pirmajās divās dienās nobalsojuši vismaz 4,34 procenti vēlētāju

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu