C 28.01.2021.

"Apple" pakāpeniski atteiksies no platformas "iTunes"

Apple iPhone 7

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV tehnoloģiju kompānija "Apple" paziņojusi, ka pakāpeniski atteiksies no savas leģendāras platformas "iTunes", tirgū laižot trīs labāk izstrādātas lietotnes.

Tādējādi kompānija pielāgo savu piedāvājumu digitālās mūzikas, filmu, podraižu un cita satura lietošanai viedierīcēs.

"iTunes" klajā tika laista 2001. gadā, un tā mainīja cilvēku mūzikas klausīšanās paradumus, bet tagad sākta pakāpeniska atteikšanās no šīs platformas, paziņoja "Apple" vecākais viceprezidents programmatūras izstrādes jautājumos Kreigs Federidži.

""iTunes" nākotne nav viena lietotne, bet gan trīs lietotnes," viņš pirmdien sacīja ikgadējās "Apple" programmētāju sanāksmes atklāšanā Silīcija ielejā.

Jaunās lietotnes būs "Apple Music", "Apple Podcasts" un "Apple TV".

"iTunes" platformas lietotāji pārvalda un klausās mūzikas kolekcijas, kā arī iegādājas dziesmu digitālās versijas, bet pēdējo gandrīz 20 gadu laikā ir notiksi pāreja uz satura straumēšanu no interneta mākoņa vai tiešsaistes datu centriem, bet interneta savienojumu pieejamība ir palielinājusi patērētāju gaidas par izklaides iespējām pēc pieprasījuma.

"Nav iemesla, kādēļ "iTunes" būtu jāpastāv, punkts," paziņoja radošo stratēģiju analītiķe Karolīna Milanesi, paskaidrojot, ka pašlaik cilvēki vēlas lietotni katrai dzīves situācijai.

Šogad "Apple" gatavojas starptautiskā tirgū piedāvāt pakalpojumu "TV+". Jaunais saturs būs pieejams atjauninātā lietotnē "Apple TV" uz viedtelevizoriem un trešo pušu platformās, piemēram, "Roku" un "Amazon" pakalpojumā "Fire TV".

ASV Kalifornijas štatā bāzētā kompānija pirmdien prezentēja arī savu podraižu lietotni, paziņojot, ka pakalpojums tiks pielāgots, lai neatkarīgi darbotos arī "Apple" viedpulksteņos.

Atsevišķas "iTunes" funkcijas tiks integrētas citās "Apple" lietotnēs.

Pagaidām nav skaidrs, kas notiks ar "iTunes" versiju, kas pielāgota lietošanai uz datoriem ar operētājsistēmu "Windows". Tāpat vēl gaidāma informācija par to, kā cilvēki varēs pārvietot citur savas plašās uzkrātās "iTunes" mūzikas bibliotēkas.

Redaktors iesaka