JKP rosinās atcelt no amata Rīgas mēru Daini Turlo

Jaunievēlētais Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais piedalās Rīgas domes ārkārtas sēdē.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Lai pārliecinātos, vai Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR) joprojām ir vairākuma atbalsts, Jaunā konservatīvā partija (JKP) piekritusi parakstīties par ārkārtas sēdes sasaukšanu, kurā Turlajam izteiks neuzticību, pēc tikšanās ar domes priekšsēdētāju pastāstīja JKP frakcijas vadītājs Jānis Ozols.

Ozols pastāstīja, ka šodienas sanāksmē Turlais iepazīstinājis ar savu vīziju par pašvaldības turpmāko darbu un "patīkama" esot bijusi atziņa par to, ka visi strīdīgie jautājumi turpmāk jāpārrunā arī ar opozīciju. "Desmit gadu laikā tas būtu unikāls notikums, ka ar opozīciju kāds ko mēģinātu pārrunāt," pauda Ozols.

Vienlaikus viņš norādīja, ka pirms tam Turlajam esot jāpierāda, ka viņam joprojām ir balsu vairākums, tādēļ gaidāms ierosinājums par neuzticības izteikšanu mēram.

Opozīcija šajā jautājumā plānojot balsot par Turlā atstādināšanu.

Nedēļas sākumā parakstu vākšanu par Turlā atstādināšanu ierosināja opozīcijā esošā "Latvijas attīstībai" frakcija, kuras sastāvā ir astoņi deputāti. JKP frakcijā ir deviņi domnieki, kas nozīmē, ka Turlā atstādināšanu varētu rosināt jau 17 deputāti.

Turklāt jaunizveidotās "Neatkarīgo deputātu frakcijas", kurā apvienojušies četri no partijas "Saskaņa" izslēgtie deputāti, pārstāvji preses konferencē iepriekš atzina, ka, lai arī iepriekš par Turlo "balsojuši ar mierīgu sirdi", tagad jautājums par viņa atstādināšanu varētu būt aktuāls.

Kopumā šādas sēdes sasaukšanai nepieciešami 20 deputātu paraksti. Kopš iesnieguma saņemšanas brīža ārkārtas sēde par priekšsēdētāja atstādināšanu no amata pašvaldībai jāsasauc divu nedēļu laikā.

Uz augšu