Arī Latvijas žurnālisti vēlas, lai Krievija atbrīvo "Meduza" žurnālistu Ivanu Golunovu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters / Scanpix

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pievienojas aicinājumam atbrīvot Krievijā aizturēto Rīgā bāzētā interneta izdevuma "Meduza" žurnālistu Ivanu Golunovu, informē organizācija.

Aizturēšanas apstākļi, žurnālista dzīvokļa pārmeklēšana, tūlītēja varai pakļāvīgu mediju iesaistīšana Golunova lietas atspoguļošanā Latvijas žurnālistus pārstāvošajai organizācijai liek domāt, ka lieta ir plānota provokācija pret žurnālistu, teikts LŽA paziņojumā.

LŽA norāda, ka Golunovs ir viens no labākajiem "Meduza" pētnieciskajiem žurnālistiem, daudzu izmeklējošu materiālu autors.

Aizturēšanas brīdi viņš devies tikties ar kolēģiem.

Žurnālista atbalstam Krievijā turpinās dažādas akcijas, bet otrdien, 11. jūnijā, atbalsta pikets notiks arī pie Krievijas vēstniecības Rīgā.

Jau vēstīts, ka Krievijas galvaspilsētā Maskavā policija aizturējusi žurnālistu Golunovu, piektdien pavēstīja britu raidsabiedrības BBC krievu redakcijas žurnāliste Svetlana Reitere.

Izmeklētāji skaidro, ka Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam "piesviestas".

Reiterei naktī uz piektdienu piezvanījis izmeklētājs un paziņojis, ka žurnālists tiek aizturēts "tieši tagad".

Tiesa gan, Reitere telefona sarunas gaitā sadzirdējusi arī Golunova teikto, ka viņš aizturēts vēl ceturtdien divos dienā.

Golunovam atņemts mobilais telefons un nav ļauts izsaukt advokātu. Viņš arī sūdzējies, ka aizturēšanas laikā piekauts, vēsta "Meduza".

Pēc BBC krievu redakcijas rīcībā esošajām ziņām, Golunovs aizturēts, kad devies tikties ar informācijas avotu.

Paziņojumā par kāda "36 gadus veca galvaspilsētas iedzīvotāja", kas, pēc visa spriežot, bijis Golunovs, aizturēšanu likumsargi noliedz, ka aizdomās turētais aizturēšanas laikā būtu piekauts.

Kā norāda "Meduza", Golunovs Krievijā ir viens no pazīstamākajiem pētnieciskajiem žurnālistiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu