Eiropols: Sievietes arvien vairāk iesaistās grupējumā "Islāma valsts"

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: SIPA/Scanpix

Sievietes spēlē arvien lielāku lomu džihādistu grupējumā "Islāma valsts" - gan karadarbībā frontes līnijās, gan teroristiskās aktivitātēs Rietumos, piektdien, 14. jūnijā, paziņoja Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūra Eiropols, brīdinot, ka tas var atstāt ilgtermiņa ietekmi arī uz citiem džihādistu grupējumiem.

Kā norādīja Eiropols, sieviešu darbība aptver "mediju, morālās kontroles, veselības aprūpes un izglītības jomas", bez kurām grupējuma pašpasludinātais kalifāts nebūtu spējīgs funkcionēt.

Salīdzinot ar agrākiem džihādistu grupējumiem, sievietes arī ievērojami vairāk parādās "Islāma valsts" propagandā, gan kā publikāciju autores, gan kā tās mērķauditorija, teikts Eiropola ziņojumā.

Lai arī "Islāma valsts" nav pirmais teroristu grupējums, kas aicina sievietes pievienoties cīņai, daļēji tā pievilcība slēpjas faktā, ka tas "ļauj sievietēm ceļot uz kalifāta zemēm bez vīriešu pavadības", pavēstīja Eiropols.

"Islāma valstij" zaudējot teritorijas Irākā un Sīrijā, sievietes, kurām agrāk grupējumā bija ar karadarbību nesaistītas lomas, tagad arvien vairāk tiek aicinātas ķerties pie ieročiem.

Pagājušajā gadā 15% no Eiropas Savienības tiesās notiesātajiem bijušajiem "Islāma valsts" locekļiem bija sievietes, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados.

Eiropols secina, ka, lai arī ekstrēmistu grupējumos joprojām dominē ideja, ka džihādistes nekaro, "līdzsvars var viegli mainīties" no tradicionālās "mājās sēdētāju" lomas uz karošanu kopā ar vīriešiem frontē.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu