Par nēģu zvejošanu Ventas rumbā no diviem vīriešiem piedzen 51 880 eiro kompensāciju (2)

LETA
Nēģi
Nēģi Foto: Evija Trifanova / LETA

Pagājušajā nedēļā Kurzemes rajona tiesa Kuldīgā par nelikumīgu nēģu zvejošanu Ventas rumbā diviem vīriešiem piesprieda valstij samaksāt 51 880 eiro, informēja Kurzemes rajona tiesas kancelejas vadītājas vietnieces pienākumu izpildītāja Anita Olejarčika.

Tiesnese Daina Alksne vainīgos sodīja arī ar 250 un 200 stundām piespiedu darba.

Dabai nodarītā kaitējuma kompensācija labprātīgi jāsamaksā 30 dienu laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas. Dokumenti par kaitējuma kompensācijas atlīdzināšanu jāiesniedz Kurzemes rajona tiesā, teikts tiesas spriedumā.

Spriedumu var pārsūdzēt vai protestēt desmit dienu laikā kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā, sūdzību vai protestu iesniedzot Kurzemes rajona tiesā.

Jau ziņots, ka pagājušā gada aprīlī tika konstatēts, ka Ventā, pie Ventas rumbas, bez attiecīgas atļaujas un ar aizliegtiem rīkiem tika nozvejoti dažāda izmēra un svara 1297 nēģi. Pērn naktī uz 22. aprīli ap plkst. 1 policija Kuldīgā aizturēja divus maluzvejniekus, kuri bija dzimuši 1991. un 1998. gadā.

Likumsargi viņiem izņēma pašrocīgi izgatavotu speciālu rīku nēģu ķeršanai, kas līdzinās murdam - tajā kopumā bija 323 nēģi. Tāpat tika konstatēta slēptuve, kur maluzvejnieki glabāja jau iepriekš nelikumīgi nozvejotos nēģus - tur tika atrasti vēl 974 nēģi. Nēģu zvejas lieguma laikā sods par katru nozvejotu nēģi ir 40 eiro.

Valsts policijā (VP) par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par patvaļīgu zvejošanu un ūdensdzīvnieku iegūšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. 1991.gadā dzimis vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, savukārt 1998.gadā dzimis jaunietis policijas redzeslokā līdz šim nav nonācis.

Abu personu aizturēšanu veica VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja speciālo uzdevumu nodaļas darbiniekiem un VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas darbiniekiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu