Slovēnijas centrālajā daļā lācis uzklupis 80 gadus vecai kundzei

Brūnais lācis

FOTO: Patrick Hertzog / AFP

Slovēnijas centrālajā daļā sestdien, 22. jūnijā, lācis savainojis 80 gadus vecu sievieti. Savukārt Slovēnijas parlaments ceturtdien, 20. jūnijā, pieņēma ārkārtas pasākumus pieaugošās lāču un vilku populācijas kontrolei valstī.

Uzbrukums sestdien noticis pie Vrhas ciema 20 kilometrus uz dienvidiem no Ļubļanas, paziņoja civilās aizsardzības dienesti. Cietusī nogādāta slimnīcā, bet viņas veselības stāvoklis nav kritisks.

Vairāk nekā pusi Slovēnijas teritorijas klāj meži, bet regulāra medīšana ir ļāvusi ierobežot lāču un vilku skaitu.

Tomēr šogad pēc vides aktīvistu sūdzības tiesa iesaldēja plānotos medību pasākumus. Vides aktīvisti pieprasa citus veidus plēsīgo dzīvnieku populācijas ierobežošanai.

Tiesas lēmums un arvien vairāk uzbrukumu lopiem saniknoja lauksaimniekus, kā rezultātā ceturtdien Slovēnijas parlaments pieņēma ārkārtas likumu 200 lāču un 11 vilku nošaušanai vēl šogad.

"Visam ir robežas, arī vides aizstāvībai. Tomēr tad, kad cieš cilvēki, tiesas un citas organizācijas klusē," sestdien mikroemuāru vietnē "Twitter" rakstīja Slovēnijas premjers Marjans Šarecs, acīmredzami kritizējot vides aktīvstus.

Lai gan pēdējo desmit gadu laikā lāču populācija Slovēnijā ir gandrīz dubultojusies, savvaļā dzīvojot 1000 šīs sugas pārstāvjiem, incidenti ar cilvēkiem notiek reti, un pēdējā letālā lāča un cilvēka tikšanās bijusi pirms vairāk nekā desmit gadiem.

Uz augšu