Valainis: OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija būtībā vēl neko nav paveikusi (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas deputāts Viktors Valainis uzstājas debatēs Saeimas ārkārtas sēdē, kurā notiek jauna Valsts prezidenta vēlēšanas.
Saeimas deputāts Viktors Valainis uzstājas debatēs Saeimas ārkārtas sēdē, kurā notiek jauna Valsts prezidenta vēlēšanas. Foto: Paula Čurkste/LETA

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem izveidotās parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadība gandrīz mēneša laikā pēc būtības neko nav paveikusi, lai gan ir nepieciešama aktīvāka rīcība, lai rastu risinājumu elektroenerģijas cenas samazināšanai, pauda komisijas opozīcijas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Viņš norādīja, ka komisijas vadību uzņēmušies partiju "KPV LV" un "Attīstībai/Par!" pārstāvji, taču gandrīz mēneša laikā ir notikusi vien iekšējā sarakste un viena neformāla sanāksme.

Līdz ar to parlamentārietim būtu ļoti interesanti redzēt, ko vēl šajā laikā ir izdarījusi komisijas vadība, pauda politiķis. Pretējā gadījumā rodas jautājums, par ko vadības pārstāvji gandrīz mēnesi ir saņēmuši atalgojumu, norādīja deputāts.

Komentējot izskanējušo iespēju, ka parlamentārajā izmeklēšanā varētu tikt nosaukti atbildīgo uzvārdi, Valainis norādīja, ka iepriekšējais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) jau atbildē iepriekšējai 12. Saeimai esot nosaucis atbildīgo uzvārdus.

Politiķis akcentēja, ka tāpēc daudz svarīgāk ir noskaidrot, kuri cilvēki ir kavējuši risināt problēmas, tajā skaitā kavējoties ar nosacījumiem neatbilstošu elektrostaciju slēgšanu. Tāpat ļoti svarīgi ir piedāvāt risinājumu, kā samazināt elektroenerģijas cenu, uzsvēra Valainis.

Viņš norādīja, ka ar pašreizējo komisijas vadības darba ātrumu neizskatās, ka tiks sasniegts rezultāts, ja saskaņā ar publiski izskanējušo informāciju, līdz šīs nedēļas vidum atbildīgajiem nebija izsūtīti jautājumi, kas jau bija sagatavoti pirms komisijas izveidošanas.

Valainis pauda cerību, ka šī parlamentārā izmeklēšana nekļūs par tādu pašu, kādu esot vadījis 12. Saeimas deputāts Veiko Spolītis, kura vadītās parlamentārās izmeklēšanas komisija darbu noslēdza bez gala ziņojuma oficiālas apstiprināšanas.

Kā ziņots, komisijas sekretārs, Saeimas deputāts Mārtiņš Šteins (AP) aģentūrai LETA apstiprinoši atbildēja uz vaicājumu, vai parlamentārās izmeklēšanas rezultātā varētu tikt nosaukti par OIK sistēmas problēmām atbildīgo vārdi un uzvārdi.

Pirmā komisijas sēde pēc tās vadības ievēlēšanas paredzēta 8. jūlijā.

Par komisijas priekšsēdētāju iepriekš ievēlēta parlamentāriete Ieva Krapāne (KPV LV).

Jau vēstīts, ka parlamentāro izmeklēšanu pēc opozīcijas rosinājuma paredzēts veikt par valsts rīcību, izveidojot Latvijas un Eiropas Savienības tiesību normām neatbilstošu valsts atbalsta sistēmu elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem resursiem un koģenerācijā.

Tāpat paredzēts izmeklēt, kāpēc notikusi neatbilstoša un nepietiekama šo sistēmu uzraudzība un kontrole.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu