Levits dodas pirmajā ārvalstu vizītē (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits piedalās preses konferencē pēc Saeimas ārkārtas sēdes, kurā notika Valsts prezidenta vēlēšanas.
Jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits piedalās preses konferencē pēc Saeimas ārkārtas sēdes, kurā notika Valsts prezidenta vēlēšanas. Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts prezidents Egils Levits pirmajā ārvalstu vizītē šodien, 10. jūlijā, dodas uz Igauniju, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Darba vizītes laikā Levits tiksies ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu viņas rezidencē Kadriorgas pilī. Tikšanās laikā paredzēta Levita un Kaljulaidas divpusējā tikšanās, kā arī delegāciju tikšanās.

Tāpat Levits vizītes laikā tiksies ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu un Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Hennu Pelluāsu.

Prezidents apmeklēs arī Komunistiskā genocīda upuru piemiņas memoriālu un Latvijas vēstniecībā Igaunijā tiksies ar tās darbiniekiem.

Savukārt 23. jūlijā vizītē Latvijā ieradīsies jaunievēlētais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, kura inaugurācija paredzēta 12. jūlijā.

Vizītes programma vēl tiek saskaņota, bet drīzumā būšot zināma.

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida pēc ievēlēšanas 2016. gadā pirmajā ārvalstu vizītē devās uz Somiju, savukārt Nausēda kā pirmo ir plānojis apmeklēt Poliju.

Kā ziņots, Saeima 29. maijā ievēlēja Levitu Valsts prezidenta amatā. Par viņu nobalsoja 61 deputāts.

8. jūlijā pēc svinīgā zvēresta nodošanas Saeimas sēdē, Levits sāka pildīt Valsts prezidenta pienākumus.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu