Īpaši noraizējušies par spiegošanu. ASV senators aicina veikt izmeklēšanu par lietotni "FaceApp" (2)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

ASV Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šūmers aicinājis Federālo Izmeklēšanas biroju (FIB) veikt izmeklēšanu saistībā ar Krievijā bāzētās populārās mobilās lietotnes "FaceApp" darbību, kas lietotājiem ļauj attēlos mainīt savu izskatu.

Šūmers aicinājis FIB un patērētāju tiesību aizsardzības struktūru FTC "noskaidrot riskus nacionālajai drošībai un privātumam" saistībā ar "FaceApp" darbību.

» Izskanējuši brīdinājumi par aplikāciju, kur savu foto vari pārvērst par pretējo dzimumu vai ielūkoties tālā nākotnē

Lietotni izmanto miljoniem amerikāņu, bet to izstrādājis Sanktpēterburgā, Krievijā, bāzētais uzņēmums "Wireless Lab".

" "FaceApp" atrašanās Krievijā raisa jautājumus par to, kā un kad uzņēmums sniegs piekļuvi ASV pilsoņu datiem trešajām pusēm, potenciāli arī ārvalstu valdībām," vēstulē FIB norādīja senators.

"Tas radītu nopietnas raizes, ja ASV pilsoņu sensitīva personīgā informācija tiktu nodota kādai naidīgai ārvalstij, kas aktīvi ir iesaistīta kiberuzbrukumos pret ASV," viņš piebilda.

Šūmers nav vienīgais demokrāts, kas ir satraukts.

Atbilstoši avīzes "Washington Post" informācijai partijas Nacionālā komiteja brīdinājusi 2020. gada prezidenta vēlēšanu kampaņas dalībniekus, lai viņi "šo lietotni dzēš bez kavēšanās".

Partija ir īpaši noraizējusies par izspiegošanu, ko varētu veikt Maskava, pēc 2016.gada vēlēšanu kampaņas. Tās gaitā vairākas demokrātu amatpersonas cieta Krievijas hakeru uzbrukumos.

Lietotnes "FaceApp" pārstāvji nav reaģējuši uz Šūmera vēstuli, bet uzņēmuma "Wireless Lab" vadītājs "Washington Post" sacīja, ka lietotne fotogrāfijas nekādiem citiem mērķiem neizmanto.

Fotogrāfijas uzņēmuma serveros tiek dzēstas 48 stundu laikā, un Krievijas varasiestādēm datiem nav piekļuves, sacīja Jaroslavs Gončarovs.

"Wireless Lab" lietotni radīja 2017. gadā, un tā izmanto mākslīgo intelektu, lai modificētu lietotāju fotogrāfijas, mainot matu krāsu, liekot sejā parādīties krunkām vai arī mazinot vecuma pazīmes.

Šobrīd tā ir visvairāk lejuplādētā bezmaksas lietotne vietnē "Google Play".

Pēc tam, kad par lietotni ieinteresējās tādas slavenības kā mūzikas superzvaigzne Dreiks un NBA čempions Stefs Karijs, tās lietotāju skaits pārsniedzis 100 miljonus.

» Kā Porziņģis izskatīsies vecumdienās? "Mavericks" iesaista basketbolistu jaunajā izaicinājumā

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu