Telekanāls: 2017.gadā ASV ar slepenu misiju no Krievijas izveda augsta ranga spiegu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

ASV 2017. gadā slepenā misijā, par kuru līdz šim publiski nebija zināms, izdevies no Krievijas izvest augsta ranga spiegu, kurš darbojies Krievijas valdībā, telekanālam CNN apliecināja vairāki avoti ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijā.

Krievija strādājošā spiega izvešana notikusi daļēji arī saistībā ar bažām, kā Tramps un viņa administrācija vairākkārt ar slepenu izlūkinformāciju apgājušies nepiemērotā veidā, un tas varētu sekmēt to, ka slepenais avots tiek izgaismots kā spiegs.

Diskusijas par spiega izvešanu notikušas drīz pēc sanāksmes Baltā nama Ovālajā kabinetā 2017. gada maijā, kuras gaitā Tramps ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un toreizējo Krievijas vēstnieku ASV Sergeju Kisļaku runājis par ārkārtīgi slepenu izlūkinformāciju.

Šo izlūkinformāciju par džihādistu grupējumu "Islāma valsts" Sīrijā bija sniegusi Izraēla.

Ņemot vērā, ka Tramps šo informāciju atklājis Krievijas pārstāvjiem, izlūkdienestu amatpersonas atsākušas diskusijas par izlūka izgaismošanas potenciālajiem riskiem, sacīja viens no avotiem, kas tiešā veidā bijis iesaistīts šajā jautājumā.

Toreizējais Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktors Maiks Pompeo citai Trampa administrācijas amatpersonai sacījis, ka attiecībā uz slepeno avotu tiek izpausts pārāk daudz informācijas.

Slepenā aģenta izvešana jeb eksfiltrācija, kā šādas operācijas dēvē izlūkošanas amatpersonas, ir ārkārtējs solis, kas tiek īstenots, kad izlūkdienesta darbinieki uzskata, ka aģentam draud briesmas.

Avots ticis uzskatīts par ASV augstākā ranga avotu Kremlī. Viņš ieņēmis augstu stāvokli nacionālās drošības infrastruktūrā.

Spiegam bijusi piekļuve Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, un viņš varējis sarūpēt attēlus ar dokumentiem, kas atradušies uz Putina galda, teikuši CNN avoti.

Slepenais avots piegādājis informāciju vairāk nekā desmit gadus. Sākotnējos mēģinājumus izvest spiegu, parādoties bažām par izgaismošanas risku, pats informētājs noraidījis.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu