Čērčila zelta poda zādzības lieta: policija aizturējusi otro aizdomās turamo

Mauricio Katelāna mākslas darbs "Amerika", kura mājvieta bijusi Blenemas pilī, kur bija dzimis slavenais britu politiķis Vinstons Čērčils.

FOTO: AP/Scanpix

Policija aizturējusi otro aizdomās turamo saistībā ar sestdien notikušo zelta tualetes poda zādzību no mākslas izstādes Lielbritānijas Blenemas pilī, kur dzimis Vinstons Čērčils.

Temzas ielejas policija paziņoja, ka aizturējusi 36 gadus vecu vīrieti aizdomās par līdzdalību zādzībā un viņš uz izmeklēšanas laiku atbrīvots

Sestdien, 14. septembrī, policija saistībā ar zādzību no 18. gadsimta aristokrātiskā nama Oksfordšīrā aizturēja 66 gadus vecu vīrieti.

Pods reiz bija apskatāms Ņujorkas Gugenheima muzejā, un tas tika piedāvāts ASV prezidentam Donaldam Trampam, kurš no muzeja vēlējās aizņemties Vinsenta van Goga gleznu "Ainava ar sniegu" savām Baltā nama privātajām telpām.

Blenemas pils ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tajā mīt 12. Mārlboro hercogs ar ģimeni.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka no Čērčilu ģimenes rezidences Blenemas pilī, Oksfordšīrā nozagts patiesi karalisks "tronis" - 18 karātu zelta klozetpods aptuveni miljona mārciņu vērtībā.

Pilnībā funkcionējošais zelta klozetpods demonstrēts itāļu mākslinieka - konceptuālista Mauricio Katelāna izstādē, kas ceturtdien atklāta šajā pilī. Izstādes apmeklētājiem pat piedāvāts izmēģināt šo eksponātu, kam piešķirts nosaukums "Amerika".

Pazudušais klozetpods pagaidām nav atrasts, taču policija saistībā ar šo lietu jau aizturējusi kādu 66 gadus vecu vīrieti.

Blenemas pils, kas būvēta 18. gadsimtā, ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Sers Vinstons Čērčils šajā pilī ir dzimis un pavadījis tur bērnību.

FOTO: AP/Scanpix

Pašlaik pils apmeklētājiem ir slēgta un notiek izmeklēšana.

Policijas inspektors Džess Milns atklājis, ka klozetpods bijis pievienots pils kanalizācijai un tā zādzība nodarījusi ēkai lielus postījumus tieši radīto plūdu dēļ.

Policija uzskata, ka zādzību pastrādājusi noziedznieku grupa, kas izmantojusi divas automašīnas.

Blenemas pils administrācija apstiprinājusi, ka pils paliks slēgta vismaz līdz sestdienas plkst.14:00.

Zelta klozetpods, kura vērtība ir aptuveni viens miljons mārciņu, pirms tam bijis izstādīts Ņujorkas Solomona Gugenheima muzejā. Apmeklētāji to drīkstēja izmantot, kamēr apsardze stāvēja pie durvīm.

2017. gadā muzejs piedāvāja šo klozetpodu ASV prezidentam Donaldam Trampam, lai viņš ar to varētu izrotāt Balto namu, taču ASV līderis šo piedāvājumu nepieņēma.

Uz augšu