Pārdaugavā klaiņojošajiem kaķiem taps "kaķu pilsētiņa"

Kaķis.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas dome atbalstījusi sabiedriskā labuma organizācijas "Šri Ganeša" ieceri ierīkot klaiņojošo kaķu patversmi. "Kaķu pilsētiņa" atradīsies Kandavas ielas un Tapešu ielas rajonā. 

Dome šodien lēma sabiedriskā labuma organizācijas - biedrības "Šri Ganeša" - pārziņā nodot 7158 kvadrātmetrus plaša zemesgabalu.

Biedrības darbības mērķis ir samazināt bezsaimnieka dzīvnieku skaitu pilsētas ielās, kā arī atrast tiem jaunus saimniekus. Biedrības aplēses liecina, ka "pilsētiņā" varētu tikt izmitināti aptuveni 100 klaiņojošu kaķu.

Saskaņā ar līgumu, biedrībai būs jāveic un jānodrošina īpašuma un tam piegulošās teritorijas apsaimniekošana, uzturēšana, sakopšana un sanitārā tīrība atbilstoši normatīvo aktu prasībām, patstāvīgi sedzot visus ar to saistītos izdevumus.

» Rīgā kaķiem būs savs mikrorajons? Zasulaukā plānots izveidot klaiņojošo kaķu koloniju

Biedrība ir tiesīga veikt īpašuma labiekārtošanu un iekārtot teritoriju kā parka zonu, uzstādot tādus labiekārtojuma elementus kā žogs, kaķu mājiņas, celiņus, soliņus, terases "kaķu pilsētiņas" apmeklētāju ērtībām u.c. Tāpat biedrībai jānodrošina atbilstoši kaķu turēšanas un labturības apstākļi.

Organizācija arī apņēmusies veikt visu kaķu, kas uzturas "kaķu pilsētiņā", apzīmēšanu, katram kaķim nodrošināt dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību, veikt kaķu vakcinēšanu, attiecīgi sterilizāciju vai kastrāciju, regulāri nodrošināt pilnvērtīgu barību un brīvi pieejamu svaigu ūdeni, kā arī pildīt citus nosacījumus.

Rīgas domes Īpašuma departamenta jurists Ernests Saulītis norādījis, ka teritorija atrodas dzelzceļa tuvumā un tā ir paredzēta kā rekreācijas zona, citiem nolūkiem tā patlaban netiks izmantota. Zemi biedrībai plānots nodot uz laiku līdz desmit gadiem, taču, ja tiks konstatēti kādi pārkāpumi, pašvaldība ir tiesīga līgumu lauzt.

Akceptu šai iecerei paudušas arī attiecīgās institūcijas, piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī Vides pārvalde, ar nosacījumu, ja biedrība spēs nodrošināt visas normatīvajos aktos ietvertās prasības.

Biedrība "Šri Ganeša" savā vēstulē pašvaldībai norāda, ka projekta finansēšana plānota ar ziedojumu palīdzību.

Aktuālākās ziņas