Pk 4.12.2020.

Četri čeku loterijas uzvarētāji nav pieteikušies, nauda nonāks atpakaļ budžetā

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Čeku loterijā trīs mēnešos izdalīti vairāk nekā 200 laimesti, taču uz dažiem no tiem cilvēki nepiesakās. Četri laimesti, katrs 100 eiro vērtībā, paliks valsts budžetā, vēsta raidījums "LNT Ziņas". 

Čeku loterijas pirmajā izlozē piedalījās vairāk nekā 100 tūkstoši iedzīvotāju, bet ar katru nākamo loteriju dalībnieku skaits samazinājās. Tagad dalībnieku skaits ir par 23% mazāks nekā pirmajā izlozē.

Valsts ieņēmumu dienestā (VDI) atklāj, ka iesniegto čeku skaits joprojām pārsniedz miljonu un tas nozīmē, ka katrs dalībnieks mēnesī reģistrējis vidēji 18 čekus. Minēts arī, ka izredzes laimēt loterijā ir lielākas čekiem par pakalpojumiem.

» Paziņoti septembra čeku loterijas uzvarētāji

VID dati liecina, ka jūlijā un augustā no laimīgajiem čekiem visvairāk bijuši "Maxima", "Rimi", "Lido", "Latvijas pastā" un "McDonald's" izdotie čeki. Pārējie čeki nākuši no pašvaldībām, dažādām ēstuvēm, bāriem, aptiekām, skaistumkopšanas saloniem, veselības aprūpes iestādēm, u.c..

Četri laimētāji noteikto 30 dienu laikā nav pieteikušies, lai saņemtu 100 eiro. "Ja viņi nepiesakās termiņā, tad nauda paliek budžetā," LNT ziņām norādīja VID pārstāve Evita Teice-Mamaja. Viens cilvēks nokavējis 14 dienu termiņu, lai apstiprinātu dalību gada izlozē. Savukārt divos citos gadījumos laimestus neizmaksās, jo čeku vietā reģistrēts tā dēvētais pirmčeks.

» Raidījums: Vai čeku loterija ir godīga?

VID turpina analizēt saņemtos čekus. VID pārstāve atklāj, ka "Pagaidām tas notiek tādā nosacīti pilotprojekta formātā, pirmās tematiskās pārbaudes ir bijušas un tās ir nesušas augļus - tiešām ir kases aparāti, kas neatbilst tehniskajām prasībām. Ir bijuši gadījumi, kad deklarācijās norādītais īsti neatbilst tam, kas ir dabā."

Mazumtirgotāju pārstāvji ziņām atzina, ka čeku loterija nozarē būtiski neko nav mainījusi. Vienīgi novērots, ka pircēji pirkuma čekus paņem, nevis atstāj turpat veikalā. Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK), kas pati loteriju ieteica, LNT ziņām norādīja, ka čeku loterija sākusi mainīt pašu uzņēmēju attieksmi un paradumus. Uzņēmēji kļūstot godīgāki. "Es domāju, ka tas dos rezultātu uz valsts budžeta ieņēmumiem kopumā," domā LTRK vadītājs Jānis Endziņš.

Aktuālākās ziņas