"Ciešanu un šausmu ainas ir sekojušas man visu dzīvi." Koncentrācijas nometnes apsargs tiesā Vācijā pauž līdzjūtību upuriem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Štuthofas koncentrācijas nometnes vārti.
Štuthofas koncentrācijas nometnes vārti. Foto: AFP / Scanpix

Bijušais Štuthofas koncentrācijas nometnes apsargs tiesā Hamburgā paudis līdzjūtību upuriem, atzīstot, ka redzējis daudzus līķus un šīs ciešanu un šausmu ainas vajājušas viņu visu mūžu.

93 gadus vecs vīrietis apsūdzēts par līdzdalību 5230 slepkavībās, kas pastrādātas laikā no 1944. gada augusta līdz 1945. gada aprīlim, kad viņš pildījis dienesta pienākumus kā sargtorņa apsargs Štuthofas koncentrācijas nometnē, kas atradās netālu no toreizējās Dancigas, tagad Gdaņskas.

Apsūdzētais, kurš dzīvo Hamburgā, tiek tiesāts nepilngadīgo tiesā, jo bija tikai 17 gadus vecs, kad strādāja Štuthofas koncentrācijas nometnē.

Vīrietis tiesā sacīja, ka jutis lielu nepieciešamību paust nožēlu par to, kas tika darīts ar koncentrācijas nometnē ieslodzītajiem cilvēkiem.

"Es redzēju daudzus līķus," sacīja apsūdzētais. "Ciešanu un šausmu ainas ir sekojušas man visu dzīvi," viņš piebilda.

Apsūdzības rakstā teikts, ka viņa pienākumos bija novērst ieslodzīto bēgšanu, dumpošanos un atbrīvošanu.

Prokuratūra norādījusi, ka apsūdzētais, strādājot nometnē, sniedzis atbalstu ebreju slepkavošanā, pilnībā apzinoties visus apstākļus.

Paredzēts, ka lietas izskatīšana ilgs līdz 17. decembrim.

Vācijas varasiestādes aplēsušas, ka Štuthofas koncentrācijas nometnē un tās filiālēs, kā arī ieslodzīto pārvietošanā, tuvojoties Padomju Savienības armijai, dzīvību zaudēja aptuveni 65 000 cilvēku.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu