Sv, 3.12.2023.

Četriem cilvēkiem izvirzītas apsūdzības par žurnālista, kurš pētīja itāļu mafijas darbību Slovākijā, slepkavību

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Piemiņas vieta nogalinātajam žurnālistam Janam Kucjakam Slovākijā 2018. gada februārī.
Piemiņas vieta nogalinātajam žurnālistam Janam Kucjakam Slovākijā 2018. gada februārī. Foto: Reuters/ScanPix

Slovākijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības četriem cilvēkiem saistībā ar žurnālista Jana Kucjaka un viņa līgavas slepkavību, paziņojušas amatpersonas.

Apsūdzēts uzņēmējs, kurš, domājams, pasūtīja šīs slepkavības, un trīs citas personas, kas tās noorganizēja, ziņu aģentūrai TASR atklāja prokuratūras preses pārstāve.

Vienam līdzdalībniekam, kurš esot atzinies, prokuratūra piedāvājusi atsevišķu vienošanos.

27 gadus vecā Kucjaka un viņa draudzenes Martinas Kušnirovas līķi ar šautām brūcēm tika atrasti pērnā gada 25. februārī pāra mājā Veļka Mačā Bratislavas austrumu pievārtē. Viņi tika nogalināti 21. februārī. 

Kucjaks pētīja itāļu mafijas darbību Slovākijā un tās sakarus ar Slovākijas vadošajiem politiķiem, kā arī krāpšanu, kurā iesaistīti uzņēmēji, kuriem ir sakari ar politisko eliti.

Kucjaka raksts, kas tika publiskots jau pēc viņa nāves un atspoguļoja saistību starp itāļu mafiju un Slovākijas valdības darbiniekiem, izraisīja valstī masu protestus pret korupciju un Eiropas Savienības (ES) līdzekļu ļaunprātīgu izmantošanu. Rezultātā no amata atkāpās ilggadējais Slovākijas premjerministrs Robert Fico.

Pēdējo mēnešu laikā atklātībā nonākusi arvien plašāka informācija par izmeklēšanu, spiežot no amata atkāpties vēl citus politiķus un tiesu un policijas darbiniekus. Viņi tiek turēti aizdomās par kukuļu pieņemšanu no uzņēmēja, kurš, kā tiek uzskatīts, pasūtīja Kucjaka slepkavību.

Uzņēmējs, kurš sākotnēji tika aizturēts par krāpšanu, bija ierakstījis sarunas un savācis citu inkriminējošu informāciju par politiķiem, uzņēmējiem un tiesu darbiniekiem, lai vēlāk varētu viņus šantažēt.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu