Sv 24.01.2021.

Uzraksta noņemšanai no MK sienas Zariņš nākamā gada budžetā prasa paredzēt 1200 eiro

13.Saeimas deputāts Ivars Zariņš 13.Saeimas pirmās sēdes laikā.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeimas deputāts Ivars Zariņš (S) iesniedzis priekšlikumu 2020. gada budžetam, tajā lūdzot paredzēt 1200 eiro, lai no Ministru kabineta sienas noņemtu uzrakstu "Viens likums, viena taisnība visiem".

Zariņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka nepieciešamo summu šādam darbam uzzinājis, konsultējoties ar celtniekiem, kuri, uzzinot par šādu iniciatīvu, Zariņam solījuši priekšlikuma akceptēšanas gadījumā uzraksta noņemšanu veikt bez maksas.

"Celtnieki teica, ka, ja dabūsim cauri šo priekšlikumu, tad atbrauks uz bez maksas izdarīs, jo nav normāli tas, kas patlaban notiek valdībā," sacīja deputāts.

Viņš akcentēja, ka šāds priekšlikums radies, jo valdība nepilda spēkā esošus likumus, turklāt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atsakoties sniegt skaidrojumus par šādu rīcību motīviem.

Priekšlikumus 2020. gada budžeta otrajam lasījumam iespējams iesniegt līdz piektdienas pēcpusdienai.

Paredzēts, ka nākamā gada budžetu parlaments otrajā jeb galīgajā lasījumā plāno apstiprināt 13. novembra un 14. novembra sēdēs.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, tad Zariņš identisku priekšlikumu bija iesniedzis 2017. gada novembrī, kad Saeimā tika izskatīts toreizējā Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības iesniegtais 2018. gada valsts budžeta projekts.

Toreiz pēc Zariņa domām, valdības sagatavotajā budžeta projektā atsevišķas likumu normas netika ievērotas, piemēram, ka no valsts pamatbudžeta līdzekļiem tiek kompensēta dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksa par iekšzemes maršrutos veiktajiem pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu.

Minēto priekšlikumu arī atbalstīja toreizējais opozīcijas Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV), kurš parlamenta debatēs par to sacīja, ka šis ir "labākais priekšlikums visā budžetā". Tomēr viņš nesaprata, kāpēc uzraksta noņemšanai jāpiešķir finansējums.

Kaimiņš mudināja Zariņu "sestdien, svētdien vienkārši aiziet un divatā noņemt" šo uzrakstu valdības ēkā, jo viņaprāt pašreizējā uzraksta vietā vajadzētu paredzēt citātu no Džordža Orvela grāmatas "Dzīvnieku ferma".

Saeima toreiz deputāta iesniegto priekšlikumu noraidīja.

Aktuālākās ziņas