Sanktpēterburgā tirgo dzīvokļus, kur mitinājies Puškins

Александр Пушкин.

FOTO: Википедия

Sanktpēterburgā tiek pārdoti divi dzīvokļi, kurus dzejnieks Aleksandrs Puškins īrēja no 1834. līdz 1836. gadam, vēsta laikraksts "Postimees".

Pašreizējā dzīvokļu īpašnieka intereses pārstāv nekustamo īpašumu kompānijas "MegaAgent" vadītājs Ruslans Soševs.

Divistabu un vienistabas dzīvokļi, kas tiek pārdoti par 55 miljoniem rubļiem katrs, atrodas daudzdzīvokļu ēkas otrajā stāvā Kutuzovas krastmalā 32.

Ēka tika uzcelta 1816. gadā. Vienistabas dzīvokļa platība, kur viņš mitinājās, ir vairāk nekā 43 kvadrātmetri, bet dzejnieka biroja divistabu dzīvokļa platība pārsniedz 50 kvadrātmetrus. Lai apvienotu dzīvokļus, nav jālauž sienas, jo tiem ir kopīgs koridors.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Google Maps

No abiem dzīvokļiem paveras skats uz Ņevas upi, Biržas ēku, Trīsvienības tiltu, Pētera un Pāvila cietoksni, Pētera I māju. Griestu augstums dzīvokļos ir 4,5 metri. 2000. gados abos dzīvokļos tika veikts kosmētiskais remonts.

Aleksandrs Puškins 1834. gada augustā īrēja mezonīnu Bataševa mājā. Kopā ar dzejnieka ģimeni dzīvoja Puškina māsa un Gončarova māsa mezonīna kreisajā pusē, un Puškina ģimene dzīvoja labajā pusē. Šī mājokļa īres gads izmaksājis sešus tūkstošus rubļu rēķinos.

"Es vadīju profesionālu un radošu eksperimentu un vienu gadu nodzīvoju šajā dzīvoklī, lai saprastu, kas ietekmēja lielā krievu dzejnieka darbu. Jūsu acu priekšā paveras neticama Sanktpēterburgas panorāma.

Bet, pats galvenais, tā ir telpas sajūta un attēla piesātinājums. Cilvēki, putni, automašīnas, visas militārās parādes un daudz kas no tā, kas parasti tiek paslēpts mūsu acīm. Šis dzīvoklis ir mākslas darbs," sacīja Soeševs dzīvoklim veltītajā video.

"Šajā dzīvoklī Aleksandru Puškinu apmeklēja slaveni krievu dzejnieki un rakstnieki: Žukovskis, Odojevskis un daudzi citi. Šeit viņš aktīvi strādāja pie žurnāla "Sovremennik" publicēšanas. Tieši šajā dzīvoklī 1835. gada maijā Puškina ģimenē piedzima dēls Gregorijs," sacīja vēsturnieks Leonīds Kudžejevičs.

Pēc 1836. gada dzejnieks un viņa ģimene pārcēlās uz dzīvokli Moikas ielā 12, kas vēlāk kļuva par Puškina māju-muzeju. Puškina pārcelšanos vēsturnieki skaidro ar sliktām attiecībām ar namsaimnieci Pils krastmalā. "Es biju spiests pamest Bataševa namu, kura administratore ir kaucēja," rakstīja dzejnieks tēvam.

Daudzdzīvokļu ēka Kutuzovas krastmalā līdz 1889. gadam piederēja Bataševa mantiniekiem, un līdz revolūcijai tā piederēja pulkveža sievai. Padomju laikā mājā tika organizēti komunālie dzīvokļi, tāpat kā lielākajā daļā citu Sanktpēterburgas daudzdzīvokļu māju.