Maligina daļām medikamentu tirgotāja "Briz" kapitālā jauns īpašnieks

LETA
Foto: Evija Trifanova/LETA

Aizsaulē aizgājušajam uzņēmējam Valērijam Maliginam piederējušās medikamentu vairumtirgotāja SIA "Briz" kapitāldaļas nonākušas Aleksandra Dmitrijeva īpašumā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Dati atklāj, ka 2017. gada nogalē mirušajam Maliginam piederēja 9,02% "Briz" kapitāldaļu.

Šogad jūlija sākumā minētās kapitāldaļas reģistrētas kā pašam uzņēmumam piederošas, bet oktobra beigās līdzdalību kompānijas kapitālā attiecīgajā apmērā palielinājis Dmitrijevs.

Tādējādi šobrīd "Briz" īpašnieki ir Bulgārijā reģistrētā "Sopharma JSCo" (68,14%), Dmitrijevs (23,95%) un Aleksandrs Raicis (7,92%).

Uzņēmumu reģistrā aģentūrai LETA skaidroja, ka atbilstoši Komerclikumam kompānijas dalībnieka nāves gadījumā viņam piederošās daļas pāriet mantojumā viņa mantiniekiem, ja statūtos nav noteikts, ka daļas pāriet pašam uzņēmumam.

Ja statūtos paredzēts, ka mirušā dalībnieka daļas pāriet uzņēmumam, tad tam ir pienākums izmaksāt mantiniekiem atlīdzību atbilstoši tai likvidācijas kvotai, kuru saņemtu mirušais dalībnieks mantojuma atklāšanās brīdī.

Pēc Uzņēmumu reģistrā minētā, "Briz" statūtos noteikts, ka kompānijas dalībnieka nāves gadījumā viņam piederošās daļas atbilstoši dalībnieku lēmumam, kas pieņemts ar vairāk nekā 90% no dalībnieku sapulcē pārstāvētām balsīm, pāriet mirušā dalībnieka mantiniekiem vai kompānijai.

"Sabiedrības dalībnieku sapulcē tika nolemts, ka sabiedrība pārņem Maligina daļas un izmaksā Maligina mantiniekiem atlīdzību atbilstoši tai likvidācijas kvotai, kuru saņemtu mirušais dalībnieks mantojuma atklāšanās brīdī. Līdz ar to daļas pārgāja pašam uzņēmumam, nevis viņa mantiniekiem," skaidroja reģistrā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Dmitrijevam pieder arī 30% SIA "VIP Pharma" kapitāldaļu, kā arī 50% SIA "Format A3" kapitāldaļu, kurai gan 2019. gada oktobrī sākts likvidācijas process.

Tāpat Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka šogad vasarā veiktas izmaiņas īpašnieku sastāvā arī citos uzņēmumos, kuros kapitāldaļas piederēja Maliginam, taču šajos uzņēmumos kā attiecīgo kapitāldaļu līdzmantiniece ierakstīta Irina Maligina.

Tostarp Maligina ierakstīta kā līdzmantiniece iepriekš Maliginam piederošajiem 19,79% kapitāldaļu SIA "HB19", 59,99% kapitāldaļu SIA "Vega MS", 50% kapitāldaļu SIA "Olalex", 47,5% kapitāldaļu SIA "Olfa Press" un 25% kapitāldaļu SIA "Lano Serviss".

Maligins bija arī vienīgais īpašnieks SIA "Olmafarm", kura savukārt ir zāļu ražotāja "Olainfarm" lielākā īpašniece. "Olmafarm" vienādās daļās kopš šā gada februāra pieder visām trim Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. 

Maligins mūžībā aizgāja 2017. gada decembrī 52 gadu vecumā. Atbilstoši Maligina testamentam, kas tika nolasīts 2018. gada janvārī, mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkst atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu