"Viena diena bez ārstniecības personas" jau rīt! Ko mediķu protests nozīmēs iedzīvotājiem?

Pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas notiek Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības rīkotā protesta akcija pret Latvijas veselības aprūpes politiku. Ilustratīvs attēls

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Ceturtdien, 7. novembrī, norisināsies veselības aprūpes darbinieku protesta akcija "Viena diena bez ārstniecības personas". Protestā piedalīsies mediķi no visas Latvijas, līdz ar to tiks ietekmēts arī lielāko slimnīcu darbs. Ko sagaidīt medicīnas iestādēs "mediķu streika" dienā?

» Mediķi neizies uz kompromisiem! Protests pie Saeimas netikšot atcelts

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga Latvijas Radio norādīja, ka protesta dienā tiek samazināts aprūpēto plānveida pacientu skaits, tomēr viņa uzsvēra, ka neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks sniegta ierastajā režīmā. Slimnīcā tiekot pārcelta 101 plānveida operācija un aptuveni 700 plānveida ambulatorās konsultācijas.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Anestezioloģijas dienesta vadītāja Agnese Ozoliņa informēja Latvijas Radio, ka Gaiļezerā tiks nodrošināta akūtā palīdzība - plānveida ķirurģija protesta dienā nenotiks.

"Onkoloģijas centrā, kā arī Tuberkulozes un plaušu slimību centrā būs tikai uz dežūru viens anesteziologs-reanimatologs, jo tur ir intensīvās terapijas palātas, kas jāuzrauga. Plānveida operāciju nebūs, bet, ja nu pēkšņi kādam jau izoperētam slimniekam paliek slikti, tad dežūrbrigādes būs pieejamas. Savukārt Biķerniekos, es zinu, ka darbosies divas zāles oftalmoloģijā. Biķerniekos būs viens anesteziologs-reanimatologs, kas dežūrēs, jo valsts apdegumu centrā ir intensīvā terapija un arī intensīvā terapija ķirurģiskiem pacientiem," Latvijas Radio stāstīja Ozoliņa.

3

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe Latvijas Radio skaidroja, ka arī bērnu slimnīcā plānveida aprūpe tiks apturēta:

"Visa plānveida palīdzība ir apturēta, pacienti ir apzināti. Normālā režīmā strādās neatliekamās palīdzības nodaļa, un stacionārs strādās brīvdienu režīmā."

3

Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste Dace Rezeberga skaidroja, ka dzemdību palīdzība ir neatliekama, tādēļ protesti slimnīcas darbu neietekmēšot. Vienīgais, ko ārstniecības iestāde protesta dienā nepiedāvāšot, ir plānveida ķeizargriezieni.

Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila arī uzsvēra Radio, ka tiks nodrošināta neatliekamā un dzemdību palīdzība, bet protesta dienā nebūs pieejami medicīniskās rehabilitācijas ambulatorie pakalpojumi, atsevišķas pieņemšanas, plānveida operācijas un konsultatīvā kabineta pakalpojumi.

Šajā slimnīcā bezalgas atvaļinājumu paņēmuši aptuveni 30 darbinieki. Vidzemes slimnīcas struktūrvienība Valkā strādās ierastā režīmā.

Daugavpils reģionālajā slimnīcas darbinieku protesta akciju koordinējot Vahtangs Sametladze. Viņš apstiprināja, ka arī šajā slimnīcā ārstniecības personas streikos. Daugavpils slimnīcas pārstāve Gundega Gronska norādīja, ka protestā piedalīsies ap 20 slimnīcas darbinieku, tomēr tā strādās ierastā režīmā.

Liepājā protestēs aptuveni 52 pilsētas slimnīcas darbinieki. Slimnīcā tiks ierobežotas plānveida operācijas, konsultācijas un radioloģiskie izmeklējumi, stāstīja slimnīcas arodbiedrības pārstāve Marita Šteingolde.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī, līdzīgi kā citur, protesta akcijas ietekmēs darbu.

"Pilnībā netiks nodrošināti ambulatorie pakalpojumi. Visas plānveida operācijas ir atceltas. Reģistratūra nedarbosies," Latvijas Radio pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

3

Veselības aprūpes darbinieku protesta akcijas neietekmēs iedzīvotāju iespēju saņemt neatliekamo palīdzību. Tāpat protesta dienā diennakts režīmā strādās ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001.