Pk, 7.10.2022.

Tiešraide: Vērienīgās kara drāmas "Dvēseļu putenis" svinīgā pirmizrāde

Tiešraides sākums 18.30
Apollo.lv
Tiešraide: Vērienīgās kara drāmas "Dvēseļu putenis" svinīgā pirmizrāde
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3

Piektdien, 8. novembrī, pirmizrādi piedzīvos vērienīgā vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis". Skatītājiem būs iespēja ielūkoties pirmizrādes svinībās ar Valsts prezidenta Egila Levita un filmas radošās grupas klātbūtni.

Filma, kas uzņemta pēc strēlnieka un rakstnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem, ir pirmais šī romāna ekranizējums un viens no iespaidīgākajiem stāstiem, kas atspoguļo latviešu tautas cīņu par neatkarību Pirmā pasaules kara laikā.

Kara drāmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde ir svētki Latvijas patriotiem un īpaši – filmas veidotājiem, kuri iemūžinājuši latviešu strēlnieku stāstu, lai parādītu to skatītājiem Latvijā un visā pasaulē. Tiešraides vadītāji Māra Sleja un Rihards Sniegs dosies pa "Dvēseļu puteņa" pirmizrādes sarkano paklāju, lai kopā ar sabiedrībā pazīstamiem viesiem un filmas radošo komandu izdzīvotu sajūtas, kas pavadījušas filmas tapšanas laikā un pirmizrādes brīdī. Tāpat skatītāji varēs vērot intervijas ar mūsu valsts augstākajām amatpersonām un kultūras personībām.

Pirmo reizi Latvijas filmu pirmizrāžu vēsturē galvenā pirmizrādes norises vieta – kinoteātris "Kino Citadele" Rīgā – ir pilnībā atvēlēta jaunajai filmai: 14 zālēs visu vakaru tiks demonstrēta tikai vērienīgā kara drāma, uzņemot 3000 skatītāju. Vienlaikus ar filmas pirmizrādi Rīgā “Dvēseļu putenis” nokļūs pie skatītājiem 15 Latvijas pilsētās un kopumā 20 kino izrādīšanas vietās. Arī reģionu pilsētu kinoteātru apmeklētājiem pirms filmas būs iespēja ielūkoties pirmizrādes tiešraidē.

Vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis”, kas veidota pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem, nonāk uz ekrāniem tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, ievadot Latvijas valsts svētku laiku. Tā skatītāju aizved 100 gadus senā pagātnē, kad sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics, kuram šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā piedalījušies vairāk nekā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri.

Filmas “Dvēseļu putenis” veidotāju komandā ir kino profesionāļi gan no Latvijas, gan ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu