Tukumā dzērājšoferis bez tiesībām izraisījis avāriju

Alkometrs. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Svētdien Auces novadā notriekts vīrietis, kurš pa ceļu pārvietojās, būdams stiprā reibumā. Savukārt Tukumā dzērājšoferis bez tiesībām izraisījis avāriju, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā.

Cietušais ir kāds 1985.gadā dzimušais, kuru ir ceļa Pūri-Auce-Grīvaiši Bēnes pagastā notriecis 1972.gadā dzimis "Nissan Qashqai" vadītājs. Dolgā skaidroja, ka gājējs atradies uz brauktuves un bijis 2,9 promiļu reibumā.

Vīrietis nogādāts slimnīcā, taču pēc ārstu apskates viņš varēja doties mājās.

Savukārt Tukumā, Pasta ielā, svētdien negadījumu izraisījis kāds iereibis 1998.gadā dzimis "Volkswagen Transporter" vadītājs, kurš, turklāt, nav ieguvis autovadītāja apliecību. Viņa vadītais transportlīdzeklis uzbraucis stāvošai automašīnai "Opel".

Noskaidrots, ka "Volkswagen" vadītājs pie stūres bija sēdies, būdams 1,8 promiļu reibumā.

Vakar Latvijā reģistrēti 60 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta deviņi cilvēki. Svētdien pa četriem cilvēkiem cieta avārijās Rīgā un tās apkārtnē un Latgalē, bet viens - Zemgalē. Trīs no cietušajiem bija gājēji.

Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija vakar aizturējusi desmit autovadītājus: trīs - Rīgā un tās apkārtnē, pa diviem - Zemgalē, Vidzemē un Latgalē, bet vienu - Kurzemē.

Par ātruma pārsniegšanu autovadītājiem noformēti 183 protokoli. Rīgas apkārtnē par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu sodīti 60 autovadītāji, Vidzemē - 41, Kurzemē - 32, Latgalē - 26, bet Zemgalē - 24 autovadītāji.

Kopumā policija vakar noformējusi 404 protokolus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.