Iemantoja uzticību un izkrāpa lopus un gaļu. Latgalē tiesās trīs personas

Bilskas pagasta zemnieku saimniecības "Kalējiņi" teļu kūts.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā trīs personas apsūdzētas par lopu un gaļas produkcijas izkrāpšanu no zemniekiem un kapitālsabiedrībām Latgales reģionā, informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Apsūdzētie no 2016. gada maija līdz 2017. gada jūlijam, izmantojot zemnieku un kapitālsabiedrību pārstāvju uzticību un ar viltu, saņēma lopus un gaļas produkciju, taču nenorēķinājās par saņemto preci solītajā termiņā. Kopumā konstatēti 25 gadījumi, kad notikusi krāpšana. Izkrāptā naudas summa ir robežās no 200 eiro līdz apmēram 8000 eiro. 

Personas apsūdzētas par trīs noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 180.panta pirmajā daļā, proti, par zādzību, krāpšanu, piesavināšanos nelielā apmērā. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Tāpat personas apsūdzētas par piecu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 177. panta pirmajā daļā un 17 noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 177. panta otrajā daļā. Krimināllikums paredz, ka par krāpšana soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Savukārt par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Lieta nodota Rēzeknes tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu