Bļugera "Penguins" svin kārtējo uzvaru NHL čempionātā

Latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" komanda pirmdien izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

"Penguins" savā laukumā ar rezultātu 5:2 (2:0, 2:2, 1:0) pārspēja Otavas "Senators", izcīnot 7. uzvaru pēdējās 8 spēlēs.

Savukārt pēdējo 12 spēļu nogrieznī Pitsburgai šī ir jau 10. uzvara.

Bļugers laukumā pavadīja 17 minūtes un 46 sekundes (0:20 skaitliskajā vairākumā un 2:30 mazākumā).

Latvijas hokejists izpildīja 2 spēka paņēmienus, uzvarēja 5 no 12 iemetieniem un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Uzvarētāju labā krievu uzbrucējs Jevgēņijs Malkins guva 2 vārtus un veica 1 rezultatīvu piespēli, bet ar 1+2 izcēlās amerikānis Džeiks Gincels.

Ar 43 punktiem (20 vārti +23 piespēles) šosezon Gincels ir "Penguins" rezultatīvākais spēlētājs. Viņš trešajā periodā guva traumu. Pagaidām netiek ziņots, cik nopietns ir savainojums.

Patlaban 25 gadus vecais Gincels, kurš aizvada savu 4. sezonu NHL, šajā mačā sasniedza karjerā 200 rezultativitātes punktu robežu.

"Penguins" komandai jau vairāk nekā pusotru mēnesi traumas dēļ nevar palīdzēt kapteinis Sidnijs Krosbijs. Novembra vidū kanādietim veica operāciju vēdera muskulim.

Šobrīd 25 gadus vecais Bļugers savā otrajā NHL sezonā piedalījies 39 mačos, guvis 5 vārtus, veicis 6 rezultatīvas piespēles un sakrājis lietderības koeficientu -2.

Austrumu konferences turnīra tabulā "Penguins" ar 52 punktiem 39 mačos ieņem 3. vietu, atpaliekot vienīgi no Bostonas "Bruins" (57 punkti) un Vašingtonas "Capitals" (59 punkti).

Savukārt "Senators" komanda, kuras fārmklubā spēlē Rūdolfs Balcers, ar 37 punktiem 40 spēlēs ierindojas 14. pozīcijā Austrumu konferences kopvērtējumā.