Pk, 1.12.2023.

Pazudušās Madelēnas Makanas noslēpums. Bijušais izmeklētājs atklāj, kāpēc lieta nav atrisināma

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 4
Foto: Reuters/ScanPix

Bijušais izmeklētājs Marks Viljamss-Tomass uzskata, ka Madelēna Makana ir kļuvusi par oportūnistiska noziedznieka upuri, kura darbība notika nejauši, kad viņa 2007. gadā pazuda no brīvdienu kūrorta Portugālē, vēsta medijs "Mirror".

"Madelēnas Makanas pazušanas noslēpums nekad netiks atrisināts," sacīja izbijušais lietas vadošais noziegumu izmeklētājs.

Bijušais detektīvs uzskata, ka viņa ir kļuvusi par oportūnisma noziedznieka upuri, kura darbība notika nejauši.

Viņš saka, ka lieta nav atrisināta, jo tika izslēgta svarīga videonovērošanas kamera.

49 gadus vecais vīrietis, kurš strādāja pie nozīmīgām pazudušu personu lietām, uzskata, ka Madlēnas lieta ir "neatrisināma".

Savā jaunajā grāmatā "Hunting Killers" Marks raksta: "Madlēnas Makanas nolaupīšana ir tā, kuru es ierindoju neatrisināmā kategorijā."

"Lieta nav atrisināta tikai tāpēc, ka tika izslēgta svarīga videonovērošanas kamera, kas nozīmē, ka tas, kurš paņēma Madlēnu, notikuma vietā nebija identificējams."

Neskatoties uz to, viņš teica, ka labprāt redzētu lietas izbeigšanu - vai nu Madlēna atgriežas mājās pie savas ģimenes, vai arī kāds tiek notiesāts par nodarījumu.

Madlēnai bija tikai trīs gadi, kad viņa 2007. gada 3. maijā pazuda no dzīvokļa Portugāles brīvdienu kūrortā "Praia da Luz".

Pazušanas brīdī viņa bija atvaļinājumā ar ģimeni.

Viņas vecāki atstāja Madlēnu gulēt kopā ar citiem brāļiem un māsām, kamēr paši devās vakariņot ar draugiem tuvējā restorānā.

Portāls "Apollo" pērn maijā ziņoja, ka Portugāles policija, kas izmeklē Madelēnas Makanas pazušanu, ir nonākusi pie jauniem pavedieniem un izvirza jaunu aizdomās turamo.

Kā ziņo mediji, Portugāles policijai ir pieškirts jauns finansējums pirms 12 gadiem pazudušās Madelēnas Makanas meklējumiem. 

"Mēs šajā lietā esam tuvāk kā jebkad un, iespējams, zinām, kas notika ar Madelēnu," apgalvoja policija un ziņoja, ka pastāv iespēja, ka pazudusī meitene tomēr ir dzīva. 

Portugāles policija patlaban jaunos izmeklēšanas faktus tur noslēpumā. 

2019. gada 3. maijā, kad apritēja 12 gadi kopš Madelēnas pazušanas, viņas vecāki zvērēja, ka turpinās meklēšanu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Madelēna pazuda 2007. gadā Portugālē no brīvdienu kūrorta "Praia da Luz", aizsākot vienu no lielākajiem cilvēku meklēšanas gadījumiem vēsturē. 

Jau tika vēstīts, ka 2019. gada marta sākumā skatītājiem tika nodots seriāls, kurā attainota meitenes pazušana. Seriāls nonāca diskusiju krustugunīs, jo Madelēnas vecāki izteikušies, ka tas varētu traucēt meitenes meklēšanu, kas turpinās vairāk nekā 10 gadus. 

12 gadu laikā, Madelēnas pazušana izraisīja nebijušu un nerimstošu mediju uzmanību. Madelēnas meklēšanā bijuši dažādi pavērsieni - saņemti ziņojumi no cilvēkiem, kas it kā redzējuši Madelēnu, Portugāles policija vainota nolaidībā un pierādījumu slēpšanā, kā arī aizdomas kritušas pat uz meitenes vecākiem.

Madelēnas pazušanas desmitgadē portāls "The Independent" apkopoja populārākās teorijas par notikušo.

To vidū:

  • Madelēna nolaupīta, pārvesta pāri robežai un pārdota verdzībā; 
  • neveiksmīga laupīšana, kas izvērtās par slepkavību;
  • slepkavība, ko pastrādājis kāds pedofils;
  • nelaimes gadījums - iespējams, meitene nakts laikā izgājusi laukā un iekritusi akā.
  • Starp versijām tika iekļauts arī pieņēmums, ka Madelēnas pazušanā iesaistīti viņas vecāki.

Tomēr neviena no versijām nav apstiprinājusies.

Foto: Meklējot Madelēnu Makanu 

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 4

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu