GKR nepiekāpsies koalīcijas partneru piedāvājumam nomainīt Burovu
Papildināts

Rīgas mērs Oļegs Burovs

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Partija "Gods kalpot Rīgai" neplāno piekrist koalīcijas partneru piedāvājumam un nebalsos par Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) nomaiņu, šodien, 13. janvārī, pēc GKR frakcijas sēdes pavēstīja partijas priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Līdz ar to "Saskaņai" un blokam "Rīgai" bez opozicionāriem nav pietiekami balsu mēra gāšanai, jo kopā abos spēkos ir 20 deputāti, taču šo lēmumu pieņemšanai nepieciešama vismaz 31 balss.

Ameriks sacīja, ka aicinās koalīcijas partnerus atsaukt iesniegtos parakstus par Burova atstādināšanu un aicinās turpināt darbu kopā.

"Mums ir svarīgi nevis koncentrēties uz personālijām, bet kopīgu darbu, ko no mums sagaida sabiedrība - budžeta pieņemšanu un konkrētu nozaru darbu," pauda politiķis.

Ameriks partijas vārdā atvainojās visiem tiem koalīcijas partneriem, "kuri uzskata, ka viņiem ir nodarīts pāri", aicinot darbu turpināt un norādot, ka gan Burovam, gan abiem vicemēriem amats būtu jāsaglabā. Viņš arī norādīja, ka GKR neredz nevienu punktu, kurš koalīcijas līgumā būtu pārkāpts.

Tuvākajās dienās koalīciju veidojošie spēki mēģināšot atkārtoti satikties, izrunāt visas pretenzijas un rast kopīgu valodu, lai darbu turpinātu. 

Arī pats Burovs sacīja, ka, viņaprāt, viņa vadītā koalīcijas kuģa nosaukums nav "Titāniks" un, ka koalīcija var turpināt strādāt, "noņemot liekās emocijas". Viņš norādīja, ka ir gatavs uz kompromisiem, taču tikai tādiem, par kuriem var atklāti stāstīt sabiedrībai un kuri nav panākti slepenās vienošanās.

Viņš arī norādīja, ka neplāno mainīt savus lēmumus un atjaunot, piemēram, Emīlu Jakrinu darbā Pilsētas attīstības departamentā, jo tuvākajās dienās uz trīs departamentu direktoru amatiem tikšot sludināts atklāts konkurss.

Taujāts, kas notiks, ja partneri tomēr nebūs gatavi turpināt darbu Burova vadībā, Ameriks norādīja, ka katram partnerim var būt savi ieskati un, "ja kāds šajā laivā gribēs izurbt caurumu, tad viņš viņš izurbs". 

Opozicionārs Viesturs Zeps (LA) aģentūrai LETA sacīja, ka opozīcija vēl nav iesniegusi parakstus par abu vicemēru atlaišanu, taču tas varētu notikt tuvākajās dienās. Pēc viņa teiktā, kamēr nav skaidrs, vai vicemēriem ir atbalsts amatu saglabāšanai, opozīcija pagaidām nav arī lēmusi, kā balsotu jautājumā par Burova iespējamu nomaiņu.

GKR pārstāvji sacīja, ka pagaidām nav redzējuši pieprasījumus lemt par vicemēru atlaišanu, tādēļ nevar arī komentēt, kā šajā jautājumā balsotu.

Kā ziņots, aizvadītajā nedēļā partijas "Saskaņa" un deputātu bloka "Rīgai" politiķi paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties. 

Galvenās nesaskaņas partneru vidū saistītas ar to, ka Burovs "vienpersoniski uzņēmies" koalīcijas vadību un lēmumu pieņemšanā nekonsultējas ar saviem partneriem. 

"Saskaņa" un deputātu grupa "Rīgai" bija gatavi turpināt sadarbību ar GKR, paliekot koalīcijā.

Tikmēr opozicionāri vienojušies sākotnēji rosināt abu vicemēru - Druvja Kleina un Annas Vladovas (S) - atstādināšanu no amata, lai gadījumā, ja Burovs krēslu zaudē, neviens no viņiem nepaliktu par mēra pienākumu izpildītāju.

Aktuālākās ziņas