Traģēdija Sāremā, kas izdzēsa trīs paaudzes uz šosejas. Policijas vadītājs atklāj detaļas par vainīgo šoferi

Liiklusõnnetus Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu maantee 128. kilomeetril.

FOTO: Irina Mägi

Sestdien, 11. janvārī, netālu no Sāremā iereibis šoferis izraisīja ārkārtīgi smagu negadījumu, kurā gāja bojā trīs asinsradinieki, ieskaitot astoņus mēnešus vecu bērnu. Policijas un robežsardzes departamenta vadītājs Elmārs Vehers pastāsta detaļas par traģēdijas izraisītāju, vēsta "Postimees".

Šis negadījums plašsaziņas līdzekļos tika atspoguļots kā nelaimes gadījums, kam agrāk vai vēlāk vajadzēja notikt, jo pēc policijas teiktā autovadītājs iepriekš bija pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus Igaunijā un citās valstīs.

"Nemaz nerunājot par to, ka tajā pašā rītā viņš nosūtīja šausminošu īsziņu draugiem: fotogrāfija ar viņa automašīnu un jautājums, kā viņš tur nokļuvis? Tas norāda uz to, ka viņš neatcerējās, kā nokļuvis pilsētā un kā tik vienmērīgi novietojis auto mājas priekšā," stāsta Elmārs Vēbers.

Pēc policijas priekšnieka teiktā, Eiropas Savienībā ziņas pārvietojas ļoti ātri: "Daudzi cilvēki ir pamanījuši, ka attēls, kas tika uzņemts, piemēram, Latvijā ar fotoradaru, un brīdinājums par pārkāpumu, gana ātri sasniedz Igaunijas pilsoņu pastkastītes."

Tāpēc mēs nedrīkstam aizmirst par to, ka smagās avārijas vaininieks ir sastapis policiju arī Beļģijā, Vācijā, Zviedrijā un Somijā. Igaunijā šis autovadītājs tika sodīts krimināli, bet termiņš jau bija beidzies.

Acīmredzot, Sāremā autovadītājam šie sodi neko nav devuši, jo viņš ir alkoholiķis. Alkoholisms jārisina jau sākotnēji, ne ar sodiem, un policija var strādāt tikai ar sekām.

"Es ar abām rokām atbalstu, ka sabiedrībai vajadzētu būt tiesībām zināt, ar ko viņi dzīvo. Vai cilvēks ir negodprātīgs bērnu pedofils, vai arī viņš ir bēdīgi slavens alkoholiķis, kurš var vadīt transportlīdzekli. Alkoholisms faktiski ir slimība," sacīja Vehers, atzīmējot, ka alkoholisms nedaudz atšķiras no citām izplatītām slimībām, taču tas var arī nogalināt cilvēkus.

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka 2012. gada 22. oktobrī tiesa atzina vīrieti par vainīgu centienos aizbēgt no policijas. Tiesas procesa laikā vīrietis atzīts par vainīgu transportlīdzekļa vadīšanā, būdams alkohola reibumā, un ignorējis policijas signālu par apstāšanos, pēc tam ar ātrumu līdz 180 km/h, mēģinot aizbēgt.

Tiesa viņam piesprieda 15 ieslodzījuma dienas un atņēma autovadītāja apliecību uz sešiem mēnešiem.

Līdzīgs incidents notika ar šo pašu vīrieti 2017. gadā. Vīrietis atzina vainu par to, ka 2017. gada 7. oktobra agrā rītā Rietumu-Sāras pagastā uz šosejas Kuivastu-Kuresāre viņš atkal ignorēja policijas signālu par apstāšanos.

Tā vietā viņš palielināja ātrumu un mēģināja aizbēgt no policijas. Par to tiesa vīrietim piesprieda sodu ar 5 mēnešu un 27 dienu ilgu probācijas laiku.

Vakar netālu no Sāremā notika traģisks negadījums, kurā gāja bojā divas sievietes un mazs bērns. Pēc provizoriskas informācijas, negadījums noticis, kad vīrietis, vadot automašīnu, braucot lielā ātrumā, nepamanīja, ka priekšā braucošās automašīnas vadītāja sāk veikt pagriezienu pa kreisi.

Gandrīz desmit kilometru attālumā no notikuma vietas policisti, mērot ātrumu, reģistrēja vainīgā ātrumu, kas bija 138 km/h. Policisti iekāpa patruļbusiņā un sāka dzīties pakaļ, taču viņi viņu nepaguva panākt.

Izmeklēšanā tiks noskaidrota precīza 34 gadus vecā vadītāja reibuma pakāpe.

Uz augšu