O, 16.08.2022.

Raidījums: "KPV LV" šķelšanās un Kaimiņa lietā mainīta nozieguma kvalifikācija

Noskaties interviju ar Kaimiņu!
Apollo.lv
Raidījums: "KPV LV" šķelšanās un Kaimiņa lietā mainīta nozieguma kvalifikācija
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs (no kreisās) un partijas "KPV LV" valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.
Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs (no kreisās) un partijas "KPV LV" valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš. Foto: Paula Čurkste/LETA

Gadu pēc nostrādāšanas valdībā "KPV LV" notiek cīņas par to, kurš turpmāk vadīs politisko spēku - Artuss Kaimiņš vai Atis Zakatistovs. Vieni grib atbrīvoties no Kaimiņa un mainīt politiskā spēka nosaukumu, bet "KPV LV" dibinātājs tikmēr aicina organizāciju pašlikvidēties. Kurš saglabās ietekmi partijā būs zināms sestdien, kad plānots "KPV LV" kongress.

Partija 13. Saeimā ieguva 16 deputātu mandātus. Tas bija otrs labākais rezultāts vēlēšanās. Kaut politikas jaunpienācēja kampaņa galvenokārt balstījās uz varas partiju kritiku, Artusa Kaimiņa politiskais spēks pievienojās Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai un ieguva 3 svarīgas jomas -  labklājību, ekonomiku un iekšlietas.

Nokļūstot pie varas, "KPV LV" uzreiz sašķēlās. Jo daļa uzskatīja, ka partijai bija jāpaliek opozīcijā. Par neatkarīgiem deputātiem kļuva redzamākie kpv lv līderi Linda Liepiņa un Didzis Šmits. Premjera kandidātu Aldi Gobzemu izslēdza ne vien no frakcijas, bet arī partijas. Kamēr valdībā kpv lv ministru domas atšķirās no pārējās koalīcijas, kpv lv deputāti Saeimā nereti balsoja kopā ar opozīciju.

Kaimiņš un Aldis Blumbergs nerespektēja frakcijas no valdošajām partijām atšķirīgo viedokli par pašvaldību ārkārtas vēlēšanām,  piebiedrojās koalīcijas balsīm, par ko arī viņus no "KPV LV" frakcijas šomēnes izslēdza.

Tomēr Kaimiņš kopā ar Ati Zakatistovu ir partijas valdē, un tās darbs patlaban ir paralizēts. Līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs grib  Kaimiņu no valdes izslēgt,  viņa vietā ievēlēt kādu citu, un turpināt vadīt atlikušo 10 deputātu Saeimas frakciju. 

Savukārt Kaimiņš gluži pretēji- aicina organizācijai pašlikvidēties, jo tā neesot tā partija, ko viņš dibināja. Tas gan nozīmētu, ka kpv lv zaudētu valsts finansējumu- šogad vairāk nekā 600 tūkstošus. Par šādu scenāriju turklāt jānobalso  biedru vairākumam.

Artis Zakatistovs, atbildot uz jautājumu, vai plāns ir atbrīvot Kaimiņu no valdes priekšsēdētāja amata, ir tiešs:

"Mūsu plāns ir ievēlēt rīcībspējīgu valdi, kas ir paplašināta valde. Artuss Kaimiņš organizācijas nākotnē nav tik būtisks, valdes rīcībspēja ir būtiska."

Ko Kaimiņš komentēja, ka "šajā gadījumā ir jādibina pašam sava organizācija. Es aicinu šo organizāciju, ar šo bankas kontu, es uzskatu pareizākais, ir pašlikvidēties!"

Kaimiņš iepriekš Latvijas Radio norādīja, ka "KPV LV" no valsts naudas būtu jāatsakās, jo partija nekalpo sabiedrības interesēm. Caur ekonomikas ministra  Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Reneboku  tiekot īstenotas Andra Šķēles un Aināra Šlesera intereses. 

"Šobrīd es dzirdu no dažādām pusēm apgalvojumus par angažētību jeb ietekmējamību , es tam neesmu redzējis pierādījumus. Bet, ja sabiedrības spiediens pieaugs, mēs varam pārdomāt ar Ralfu Nemiro to situāciju, lai noņemtu bažas," raidījumam norāda Zakatistovs.

Kaimiņam bažas ir arī par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena padomdevējiem, starp kuriem viņš min vairāku uzņēmēju uzvārdus.

2018. gada vasarā dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām Artusu Kaimiņu KNAB aizturēja saistībā ar partijas finanšu pārkāpumiem un divas diennaktis viņš pavadīja aiz restēm.

Šonedēļ kvalifikācija lietā mainīt. Tā noņem stresu no partijas, taču joprojām nav labvēlīga pašam Kaimiņam. Viņu tur aizdomās par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, par ko paredzēts  līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Tuvākā mēneša laikā Kaimiņam varētu celt apsūdzību. Saeimai tādā gadījumā būs jābalso par viņa izdošanu kriminālvajāšanai, taču darbu parlamentā Kaimiņš varēs turpināt līdz pat  tiesas gala iznākumam.

Apsūdzēts lietā par iespējamām fiktīvām konsultācijām gan ir arī otrs "KPV LV" līderis Atis Zakatistovs.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu