Pk, 1.12.2023.

RPP: Ziņas par Botāniskā dārza apkaimē nogalinātiem mājdzīvniekiem ir nepatiesas

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki. Ilustratīvs attēls.
Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki. Ilustratīvs attēls. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Pēdējo dienu laikā sociālajos tīklos plašu uzmanību ir guvusi ziņa, kurā tiek vēstīts par ļaundariem, kuru dēļ Pārdaugavā, Botāniskā dārza apkaimē gājuši bojā vairāki suņi un kaķi, tomēr tā neesot patiesa, Rīgas Pašvaldības policija (RPP) vēsta savā "Facebook" kontā.

Izplatītajā paziņojumā minēts, ka par šiem gadījumiem esot ziņots policijai, taču ne RPP, ne arī Valsts policija nekādas ziņas nav saņēmusi. Tajā pašā laikā, ņemot vērā, ka izplatītajā paziņojumā ir ziņas par apdraudējumu mājdzīvniekiem, RPP Kurzemes pārvaldes darbinieki devās uz Botāniskā dārza apkaimi aptaujāt iedzīvotājus.

Pēc aptaujāšanas izrādījās, ka par baumām ir dzirdēts, taču neviens nevarēja nosaukt nevienu konkrētu cietušo. Tāpat neviens arī nebija manījis dzīvnieku līķus.

Savukārt, sazinoties ar paša ieraksta autori, izrādījās, ka viņa nemaz nedzīvojot Botāniskā dārza apkaimē. Sieviete RPP skaidroja, ka esot uzzinājusi šausminošos stāstus no paziņām, tādēļ nolēmusi brīdināt citus.

Kārtības sargi sazinājās arī ar apkārtnē esošo ēku apsaimniekošanas uzņēmumu, taču tā sētnieki RPP noraidīja informāciju par apkārtnē atrastiem kaķu vai suņu līķiem.

Tāpat arī uzņēmums "Citi medību lauki", kas pilsētā rūpējas par beigto dzīvnieku savākšanu, pastāstīja, ka pēdējā laikā Pārdaugavā nav atrasti dzīvnieku līķi.

Nevienu dzīvnieku, kas atbilstu izplatītajā paziņojumā minētajiem apstākļiem, nav uzņēmusi arī vietējā veterinārā klīnika. Baumu patiesumu apšaubīja arī Dzīvnieku patversme "Ulubele".

RPP atgādina, ka gadījumos, kad tiek konstatēta vardarbība pret dzīvniekiem, par to nekavējoties ir jāziņo policijai.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu