O 1.12.2020.

Agnese Rakovska novēl veiksmi Samantai Tīnai un atklāj, kas bija viņas favorīts "Supernovā"

FOTO: Lauris Vīksne

Latvijas Televīzijas rīkotā konkursa "Supernova 2020" uzvarētājas Samantas Tīnas trumpis Eirovīzijā būs jaudīgā balss un skaļais priekšnesums, pauda grupas "Triānas parks" soliste Agnese Rakovska. 

Viņa norādīja, ka Samanta Tīna uzstājās ar ekspresīvu priekšnesumu, kam ir sava auditorija.

"Saka, ka Eirovīzija ir šovs un tā skatuve ir jāuzspridzina, bet ir piemēri, kas par to neliecina," uzsvēra Rakovska, piebilstot, ka Samanta Tīna uz skatuves ir sen, tāpēc pauda arī pārliecību, ka dziedātāja zinās, ko darīt.

Kā atzīmēja Rakovska, Eirovīzijas dziesmai jābūt radio draudzīgai, kas būs dzīvotspējīga. Viņa uzsvēra, ka nedrīkst aizmirst, ka Eirovīzija tomēr ir dziesmu konkurss, tāpēc svarīgi, ka "dziesma dzīvo, kad konkurss ir jau beidzies". 

Tāpat viņa norādīja, ka ir muļķīgi prognozēt nākotni, jo "neviens nezina, kāda ir Eirovīzijas formula". Vienlaikus Rakovska pauda cerību, ka nākotnē "Supernovā" dzirdēs kaut ko oriģinālu. Dziedātāja arī uzsvēra, ka konkursā nepieciešams turpināt iesākto kursu, kurā meklē moderno un jaunrades jaunās vēsmas. 

Kā atklāja Rakovska, viņas favorīts bija "Annna" ar dziesmu "Polyester", taču viņa novēl Samantai Tīnai veiksmi konkursā Roterdamā.

65. Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā maijā Nīderlandes pilsētā Roterdamā Latviju šogad pārstāvēs Samanta Tīna ar dziesmu "Still Breathing", kas sestdienas vakarā uzvarēja konkursā "Supernova 2020".

Šis priekšnesums apsteidza pārējos iepriekš atlasītos konkursa finālistus, otrajā vietā atstājot Katrīnu Dimantu ar dziesmu "Heart Beats", bet trešajā - mūziķi "Annna" ar dziesmu "Polyester".

Par ceļazīmi uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā cīnījās arī Miks Dukurs ar dziesmu "I’m Falling For You", grupa "Bad Habits" ar dziesmu "Sail With You", Seleste ar dziesmu "Like Me", Edgars Kreilis ar dziesmu "Tridymite", Katrīna Bindere ar dziesmu "I Will Break Your Heart" un dziedātājs "Driksna" ar dziesmu "Stay".

Foto: "Supernovas" zvaigznes mirdz uz sarkanā paklāja

Šogad konkursa uzvarētāju pilnībā noteica skatītāju balsojums. No viena tālruņa numura par vienu dalībnieku, zvanot un sūtot īsziņu, bija atļauts nobalsot tikai vienu reizi jeb viens zvans un viena īsziņa no viena numura. Savukārt, balsojot internetā, no vienas IP adreses par vienu dalībnieku varēja nobalsot ne vairāk kā piecas reizes.

Fināla priekšnesumus televīzijas tiešraidē vēroja arī žūrija, kuru veidoja Igaunijas jaunās alternatīvās mūzikas raidstacijas "Raadio 2" galvenā satura redaktore Mārja Merivo-Parro, Lietuvas nacionālās atlases žūrijas locekle, "LRT" šovu vadītāja Gerūta Griniūte, "Universal Music Group" Baltijas reģiona vadītājs Petri Mannonens no Somijas, kā arī pašmāju "Radio SWH" programmu producents un mūziķis Artis Dvarionas.

"Supernova 2020" sestajai sezonai kopumā tika pieteiktas 126 dziesmas, tomēr pēc pirmās kārtas žūrija tālākai dalībai konkursā izvirzījusi tikai 28 no tām. Savukārt par vietu Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa "Supernova" finālā sacentās 26 dziesmas, no kurām starptautiska žūrija izvēlējās deviņas.

65. Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas maijā notiks Roterdamā, Nīderlandē, piedalīsies 41 dalībvalsts. Latvijas pārstāve Samanta Tīna uzstāsies otrajā pusfinālā, kas notiks 14. maijā, un par vietu finālā cīnīsies ar dalībniekiem no Igaunijas, Dānijas, Austrijas, Šveices, Somijas, Moldovas, Sanmarīno, Serbijas, Islandes, Čehijas, Grieķijas, Bulgārijas, Armēnijas, Gruzijas, Portugāles un Albānijas.

Visas minētās otrā pusfināla valstis, kā arī Francija, Lielbritānija un Spānija no tā saucamā "lielā piecinieka" varēs balsot par Latvijas dziesmu, panākumu gadījumā ļaujot tai startēt Eirovīzijas finālā.

Redaktors iesaka