Agešins: "Saskaņas" pirmais numurs Rīgas domes vēlēšanās, visticamāk, būs politikā absolūti jauns cilvēks

"Saskaņas" frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Partijas "Saskaņa" pirmais numurs Rīgas domes vēlēšanās, visticamāk, būs politikā absolūti jauns cilvēks, pastāstīja politiskā spēka valdes loceklis, Saeimas deputāts Valērijs Agešins.

Agešins pauda, ka "Saskaņa" politikā ir nevis sprintere, bet garo distanču skrējēja. Atzīstot līdz šim pieļautās kļūdas, partija izvērtēs savas iespējas un variantus startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās. Par to tiks diskutēt partijas domes sēdē nākamajā sestdienā, 22.februārī.

"Mierīgi, bez histērijas un fanātisma pārrunāsim situāciju Rīgā un startu vēlēšanās," teica politiķis.

5

Neatklājot konkrēta cilvēka vārdu, Agešins atklāja, ka vēlēšanu saraksta līderis varētu būt cilvēks, kurš iepriekš politikā nav darbojies. "Ar ļoti lielu varbūtību varu paredzēt, ka pirmais numurs būs absolūti jauns cilvēks politikā. Strādāsim , lai viņš būtu rīdziniekiem simpātisks," teica deputāts, atzīstot, ka tiks ņemtas vērā Rīgas domē līdz šim pieļautās kļūdas.

Jautāts, vai šāda varbūtība nozīmē, ka saraksta līdera lomai vairs netiek izskatīti iepriekš piesauktie politiķi Nils Ušakovs, Regīna Ločmele-Luņova, Vjačeslavs Dombrovskis, Agešins atbildēja, ka minēto nevar ne apstiprināt, ne noliegt.

"Mēs redzam svaigu seju," teica politiķis.

Viņš pastāstīja, ka "Saskaņa" neaizraušoties ar kampaņošanu, kā "to nervozi dara dažs labs", paļaujoties uz to, ka vēlēšanās panākumus gūst nevis tie, kuri pāris mēnešus kampaņo, "karot makaronus uz ausīm", bet gan tie, kuri spēj runāt par konkrētiem darbiem.

Kā ziņots, Saeima 13.februārī pieņēma lēmumu atlaist Rīgas domi. Pašvaldības ārkārtas vēlēšanas plānotas 25.aprīlī.