Vācijā apšaudes sarīkojušais vīrietis, iespējams, nošāvis arī savu māti un rīkojies galēji labēju motīvu vadīts

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP / Scanpix

Vācijas federālā prokuratūra pārņēmusi Hānavā notikušo uzbrukumu izmeklēšanu, un mediji ziņo, ka aizdomās turamajam varētu būt bijuši galēji labēji motīvi.

Trešdienas vakarā Hānavā notika divas apšaudes, kurās tika nogalināti deviņi cilvēki. 43 gadus vecais aizdomās turamais un viņa 72 gadus vecā māte vēlāk tika atrasti miruši kādā dzīvoklī netālu no otrās apšaudes vietas.

Notikušais tiek izmeklēts kā terorakts.

"Balstoties uz mums zināmo, tur noteikti bija ksenofobisks motīvs," pavēstījis Hesenes federālās zemes iekšlietu ministrs Pēters Beits.

Hānava, kur dzīvo aptuveni 10 000 cilvēku, atrodas Hesenes federālajā zemē apmēram 20 kilometrus no Frankfurtes pie Mainas.

Aizdomās turamais bija mednieks, un ieroči viņam piederēja likumīgi. Līdz šim viņš nebija nonācis policijas uzmanības lokā.

Policija iepriekš ziņoja, ka apšaudes notika pie diviem ūdenspīpes bāriem dažādos Hānavas rajonos. Taču Beits pavēstīja, ka naktī uzbrukts trim bāriem, un piebilda, ka šauts arī uz kādu automašīnu.

Beits piebilda, ka varasiestādes izmantojušas novērošanas kameru videoierakstus, lai identificētu aizdomās turamā automašīnu un noteiktu mašīnas īpašnieka dzīvesvietu.

Tiek uzskatīts, ka aizdomās turamais rīkojies viens, pēc tam nogalinājis savu māti un izdarījis pašnāvību. Ieroči, ar kuriem viņš nogalināja cilvēkus, tika atrasti pie viņa līķa, atklāja Beits.

Aizdomās turamais iepriekš publicējis sociālajos tīklos gandrīz stundu garu video, kurā izklāsta teoriju, ka Vāciju vada slepena aģentūra, kurai ir plašas pilnvaras. Video viņš arī negatīvi izteicies par imigrantiem no arābu valstīm un Turcijas.

Daudzi no upuriem bija ārvalstu izcelsmes, taču vēl nav skaidrs, vai nogalināts arī kāds ārvalstu pilsonis. Tomēr Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans jau paziņojis, ka mirušo vidū esot Turcijas pilsoņi.

Vācijas tieslietu ministre Kristīne Lambrehta paudusi šoku par Hānavā notikušo un uzsvērusi, ka jānoskaidro viss, kas saistīts ar šiem uzbrukumiem, un jādara viss iespējamais, lai novērstu līdzīgu uzbrukumu atkārtošanos nākotnē.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu