Zinātnieki atklājuši, ka kafijas baudīšana var stiprināt kaulus

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Nevienam nav noslēpums, ka krūzīte kafijas spēj lieliski uzmundrināt un piepildīt ar enerģiju, taču izrādās, ka tā nav vienīgā aromātiskā dzēriena pozitīvā īpašība. Zinātnieki atklājuši, ka šis uzmundrinošais dzēriens stiprina arī cilvēka kaulus, vēsta portāls "Insider".

Honkongas universitātes zinātnieki veikuši pētījumu, kurā novērojuši 564 pilngadīgu Ķīnas iedzīvotāju ieradumus. Viņi salīdzinājuši kaulu minerālo blīvumu tiem cilvēkiem, kuri katru dienu dzer kafiju, un tiem, kuri to nelieto.

Zinātnieki atklājuši, ka kafijas mīļotājiem ir krietni lielāks minerālu blīvums kaulos, kas nozīmē, ka viņu kauli ir izturīgāki. Zinātnieki identificējuši trīs molekulas, kas saistītas ar kafijas patēriņu un kaulu stiprumu. Lai arī pētījums tika balstīts uz cilvēku apgalvojumiem, tomēr tiek uzskatīts, ka tie ir gana ticami, lai nostiprinātu šo teoriju.

2012. gadā Nacionālā veselības institūta (NIH) pētījumā piedalījās 400 000 ASV pilsoņu, un tajā atklājās, ka tiem cilvēkiem, kuri ikdienā lieto kafiju, ir mazāka iespēja nomirt no sirds slimībām, insulta, diabēta nekā tiem, kuri ikdienā tik daudz kafiju nelieto.

2017. gadā citā pētījumā tika analizēti 500 000 Eiropas iedzīvotāju. Arī šajā pētījumā apstiprinājušies iepriekš iegūtie rezultāti.

Uz augšu