Nepieciešamības gadījumā var pieņemt jaunus ierobežojumus saistībā ar Covid-19

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valdība seko līdzi epidemioloģiskajai situācijai saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību un nepieciešamības gadījumā var pieņemt jaunus ierobežojumus, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pirmdien prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Kariņu, veselības ministri Ilzi Viņķeli (AP) un Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktoru Juriju Perevoščikovu, lai pārrunātu valstī noteikto ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 ierobežošanu.

"Šonedēļ valdība turpina sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai un nepieciešamības gadījumā mēs varētu pieņemt vēl kādus jaunus noteikumus. Gribu vērst uzmanību, ka finanšu ministra vadībā ir izveidota īpaša grupa, kas meklē ekonomiskos risinājumus, lai iedzīvotāji ciestu pēc iespējas mazāk," uzsvēra premjers.

Viņš pastāstīja, ka īpašā grupa uzrunā un meklē pareizos ekonomikas risinājumus, kas varētu palīdzēt gan uzņēmējiem, gan darba ņēmējiem. "Šajos grūtajos laikos no ierobežojošajiem mēriem cieš ekonomika gan Latvijā, gan visā pasaulē. Tiek meklēti risinājumi, kā vispareizāk un efektīvāk no valsts puses panākt pretim," skaidroja premjers.

Kariņš atkārtoti pieminēja Latvijai valsts finansēs pieejamo miljardu eiro, kas ir daļa no valsts parāda. "Tā ir aizņemta nauda, bet tā nav ieskaitīta mūsu valsts deficītā. Valdība var jebkurā brīdī šo naudu izmantot, iepludināt budžetā un palielināt budžeta deficītu," sacīja premjers.

Viņš uzsvēra, ka jebkura nauda, kuru Latvija izmantotu, palielinātu valsts budžeta deficītu, bet ārkārtējā situācijā, viņaprāt, tas nav un nebūs šķērslis. "Visa medicīniskā aparatūra, kas valstij ir jānopērk, tiks nopirkta. Visi aizsarglīdzekļi, kas nepieciešami un kurus varēs nopirkt, - valsts nopirks," solīja Kariņš.

Ministru prezidents sacīja, ka no šīs naudas iecerēts sniegt atbalstu uzņēmējiem, lai "cilvēki minimāli izjusto ekonomisko slogu, kas nāk virsū pār sabiedrību".

Kā atzīmēja Kariņš, nauda ir pieejama, bet patlaban ir runa, kā pareizi naudu sadalīt, lai "tā trāpītu mērķī" un atvieglotu jaunā vīrusa ierobežošanas radītās ekonomiskās sekas. Premjers sacīja, ka pie tā pašreiz tiek strādāts un šonedēļ jābūt piedāvātiem risinājumiem.

Aktuālākās ziņas