Dzīvnieku patversme "Ulubele" lūdz sabiedrības palīdzību pārdzīvot Covid-19 krīzi

FOTO: Facebook/Patversme "Ulubele"

"Katru dienu "Ulubele" aprūpē 500 dzīvniekus. Šobrīd ir ļoti grūti izdzīvot," ar lūgumu pēc palīdzības sociālajā tīklā "Facebook" vēršas dzīvnieku patversme "Ulubele", atklājot, ka Covid-19 pandēmijas izraisītā krīze skārusi arī viņus.

"Esam bez saimnieka palikušo dzīvnieku patvērums - slimnīca, policija un pansionāts vienuviet. Mums nav iespējas aizslēgt durvis. Ikviens dzīvnieks pie mums ir drošībā un aprūpēts, var sagaidīt savu cilvēku," norāda patversme.

Ārkārtas stāvoklī patversme "Ulubele" joprojām strādā pilna laika režīmā - atvērta adopcijām un patversmē nonākušo dzīvnieku saimniekiem katru dienu no plkst. 10 līdz 16.

"Ik dienu "Ulubelē" ierindā ir 18-20 darbinieku. Mūsu darba specifika nedod iespēju strādāt attālināti vai pārtraukt darbu uz nenoteiktu laiku aizverot patversmi – patversmes iemītnieki jābaro, jāapkopj un jāizved pastaigās, jāsniedz veterinārā palīdzība, jāaprūpē slimnieki, kucēni, kaķēni un nespēcīgie opīši – tas viss ik dienu par spīti globālajai pandēmijai, slēgtām valstu robežām vai neziņai par turpmāko," norādīts ierakstā.

"Mēs apzināmies, ka esam pilnībā atbildīgi par viņiem un ka neviens cits mūsu vietā to nedarīs! Vēl vairāk – tāpat kā operatīvie dienesti, esam paaugstinātā gatavībā, lai reaģētu uz gadījumiem, ja vīrusa skartajos mājokļos mājdzīvnieki paliek bez aprūpes."

"Covid-19 izplatības pieredze pasaulē rāda, ka diemžēl arī dzīvnieki pastarpināti kļūst par tā upuriem – ja saimnieks vairs nespēj parūpēties, arī dzīvniekiem nepieciešama palīdzība. Ļoti ceram uz pozitīvu notikumu attīstību Latvijā, taču gatavojamies situācijai, ka patversmē uz īsāku vai garāku laiku būs jāuzņem daudzi bez saimnieka aprūpes palikuši mājdzīvnieki."

Patversmei trūkst līdzekļu dzīvnieku ārstēšanai, uzturēšanai un karantīnas nodrošināšanai.

Patversme lūdz sabiedrību palīdzēt šajā grūtajā laikā, ja ir tāda iespēja.

Atbalsts tiešsaistē - https://www.ziedot.lv/izdari-sirds-darbu-3589

Biedrības "Dzīvnieku pansija Ulubele" konts: LV 97 HABA 0551 0283 5389 3

"Ozolaine", Līči, Stopiņu novads

Reģ.Nr. LV 40008095993

Mērķis: Atbalsts krīzē

Paypal: info@ulubele.org

Ziedojumu tālrunis: 90006863 (1 zvans = 4,27 eiro) 90006083 (1,42 eiro)

"Vienlaikus aicinām vientuļos dzīvnieku īpašniekus izturēties atbildīgi, savlaicīgi piefiksējot informāciju par visiem saviem mājdzīvniekiem (dzīvnieku pases, datus, informāciju par veselības stāvokli, pārtiku, paradumiem), lai nepieciešamības gadījumā glābēji varētu operatīvi un atbilstoši reaģēt! Esiet atbildīgi pret tiem, kuriem esat vienīgie!" atgādina un aicina patversme.

Uz augšu