NHL spēlētāju karantīna pagarināta līdz 30. aprīlim

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Kamēr NHL pēta visas iespējas sezonas atjaunošanai, spēlētājiem karantīna pagarināta līdz 30.aprīlim, līgas komisārs Gerijs Betmens paziņoja pirmdien.

NHL turpina izvērtēt visas iespējas sezonas atsākšanai, pēc sezonas pārtraukšanas 12. martā koronavīrusa pandēmijas dēļ gaidot atļauju no varas iestādēm.

"Tas, kad mums būs iespēja atgriezties, ir atkarīgs no lietām, kuras mēs absolūti nekontrolējam, jo ??viss sākas ar katra cilvēku veselību un labsajūtu," pirmdien amerikāņu raidorganizācijai CNN sacīja NHL komisārs Betmens.

"Un līdz brīdim, kad kļūs skaidrs, ka cilvēki var sanākt kopā, ne tikai lai aizpildītu mūsu arēnas, bet arī mūsu spēlētāji, lai kopā trenētos, mēs nezinām, kad varēsim atgriezties. Taču mēs tam katru dienu sekojam līdzi," piebilda Betmens.

NHL bija lūgusi spēlētājus būt karantīnā līdz trešdienai, bet otrdien tā tika pagarināta līdz 30. aprīlim.

Komisārs Betmens sarunā ar CNN skaidroja, ka NHL un NHL Spēlētāju asociācija ir pārrunājusi, cik ilgs laiks spēlētājiem būs vajadzīgs, lai sagatavotos sezonas atsākšanai.

"Lai arī cik jūs mēģinātu uzturēt formu mājas sporta zālē, mūsu puiši jau mēnesi nav bijuši uz ledus, un viņiem būs vajadzīgas divas - trīs nedēļas, lai atgrieztos spēles formā," viņš teica.

"Mums, ne tikai spēlētājiem vai NHL sabiedrībai, bet visiem, ir jāuztraucas, vai esam pasargāti no koronavīrusa, taču vēlamies arī pārliecināties, ka mūsu spēlētāji neapdraud savu veselību, atgriežoties pārāk drīz laukumā ne pārāk labā sportiskajā formā," skaidro NHL komisārs.

Jautāts par spēļu aizvadīšanu bez līdzjutējiem vai neitrālās vietās, komisārs Betmens atbildēja, ka NHL ir jābūt gatavai uz jebko, pat ja daži scenāriji galu galā izrādīsies nereāli.

"Mēs pētām visas iespējas un vēlamies būt sagatavoti katram variantam, lai arī kādi nebūtu apstākļi," viņš sacīja. "Tātad mēs neko neesam izlēmušu un neko neesam izslēguši, un mēs būsim gatavi jebkurai darbībai, kam tajā laikā būs jēga."

Komisārs Betmens piebilda, ka ASV prezidenta Donalda Trumpa saruna ar sporta vadītājiem 4.aprīlī bija ļoti konstruktīva.

"Mēs visi paudām vēlmi atgriezties sportā," viņš teica. "Tas ir kaut kas tāds, kas amerikāņu un manā gadījumā - kanādiešu - psihei ir ļoti svarīgi. Sports var būt daļa no cilvēku saliedēšanas, tas var būt daļa no dziedināšanas."

"Tomēr mēs visi vienojāmies, ka līdz brīdim, kad būs īstais laiks, ir arī citi aktuālāki jautājumi nekā tas, kad mēs atgriežamies, un, vēlreiz atgādinot, viss sākas ar cilvēku veselību un labsajūtu."

NHL kopumā konstatēti astoņi Covid-19 saslimšanas gadījumi, no kuriem pieci ir Otavas "Senators" vienībā. Šo komandu pārstāv arī Rūdolfs Balcers.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām