Spānijas futbola čempionāts varētu atsākties jūnija vidū

Futbola kluba "Barcelona" līderis Lionels Mesi

FOTO: AFP/LETA

Spānijas futbola čempionāts Eiropas dienvidos varētu atsākties jau aptuveni pēc mēneša, vēsta televīzijas tīkls "Sky", kas citē Spānijas premjerministra Pedro Sančesa pausto viedokli.

Spānijas valdība šonedēļ jau deva zaļo gaismu, lai ar pirmdienu futbolisti valstī varētu atsākt treniņus. Turpmāko nedēļu drīkstēs notikt vien individuālie treniņi, bet paredzams, ka 11.maijā futbolisti jau varēs pulcēties savās ierastajās treniņu vietās, veicot grupu nodarbības.

Komandām gan būšot jāievēro strikti higiēnas noteikumi, lai pēc 11.maija regulāri varētu trenēties grupās.

Lai arī Spānijas līgas vadība vēl nav nosaukusi konkrētu datumu, kad varētu atsākties futbola čempionāts, paredzams, ka pirmie dueļi varētu būt redzami jūnija vidū.

"Ceram, ka līga un federācijas drīzumā nāks pie kopsaucēja," pauda Sančess. "Jau esam atļāvuši aizvadīt individuālos treniņus komandu sporta veidos, tāpēc ceru, ka drīzumā atsāksies arī futbola spēles. Tās gan sākotnēji nāksies skatīties televizorā, nevis stadionā."

Pirms nepilnām divām nedēļām Spānijas medija "Mediapro" dibinātājs un vadītājs Haume Rauras pauda viedokli, ka fani savas komandas klātienē nevarēs atbalstīt līdz pat šī gada beigām.

Līdz sezonas pārtraukumam vietējā čempionātā pirmo vietu ar 58 punktiem pēc 27 spēļu kārtām ieņem titulētā "Barcelona", bet vien divus punktus tai zaudē Madrides "Real".

Spānijā no koronavīrusa dzīvību zaudējuši aptuveni 25 500 cilvēku. Kopumā ar vīrusu šajā valstī inficējušās teju 220 000 personas.