Pk, 2.12.2022.

Foto un video ⟩ Deg uzņēmuma "Lido" gaļas pārstrādes cehs Ķengaragā

Papildināts
Deg uzņēmuma "Lido" gaļas pārstrādes cehs Ķengaragā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5

Ceturtdienas, 11. jūnija, vakarā Rīgā, Ķengaraga apkaimē, izcēlies ugunsgrēks restorānu tīkla "Lido" gaļas pārstrādes un ražošanas cehā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Kā novēroja aģentūra LETA, ap plkst.21.30 Rīgā, Ķengaraga ielas apkārtnē, gaisā pacēlās melni dūmi.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola informēja, ka plkst.21.27 tika saņemts izsaukums uz Ķengaragu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega divstāvu koka ražošanas ēka.

Uz notikuma vietu aizsteidzās 32 ugunsdzēsēji glābēji, bet vēlāk tika piesaistīti vēl papildu resursi. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no degošās ēkas evakuējās divi cilvēki.

Kā novēroja aģentūra LETA, nelaime notikusi ēkā blakus ēdināšanas iestādei "Lido Krievu sēta", kura atrodas Ķengaraga ielā 3c. Savukārt Ķengaraga ielā 3d reģistrēts objekts "Lido bāze", liecina publiski pieejamā informācija.

"Lido" dibinātājs un padomes priekšsēdētājs Ķirsons aģentūrai LETA apstiprināja, ka ugunsgrēks ir izcēlies "Lido" noliktavā Ķengaraga ielā 3c. Viņš gan sākotnēji nezināja, cik lieli ir ugunsgrēka radītie postījumi un kas tieši deg.

"Lido" valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa vēlāk precizēja, ka ceturtdienas vakarā "Lido" gaļas pārstrādes un ražošanas cehā nostrādāja dūmi detektori un, balstoties uz iekšējās kārtības noteikumiem, apsardze operatīvi izsauca ugunsdzēsējus.

“Ugunsgrēka izcelšanās brīdī cehā strādāja divi darbinieki, kuri līdz ar dūmu detektoru signālu ēku pameta. Par laimi neviens darbinieks ugunsnelaimē nav cietis. Ugunsgrēka iemesls šobrīd nav zināms, taču izslēdzam iespēju par ļaunprātīgu dedzināšanu,” stāstīja Auziņa.

Darbs pie ugunsgrēka lokalizēšanas turpinās. "Lido" valdes priekšsēdētāja Auziņa norādīja, ka degšanas platība bijusi aptuveni 100 kvadrātmetri, savukārt VUGD preses pārstāve Vītola norādīja, ka degšanas platība vēl tiek precizēta.

Kā ziņots, "Lido" 2018.gadā strādāja ar 41,883 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka 7,3 reizes un bija 241 365 eiro. Kompānijas 2019.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

"Lido" reģistrēta 1991.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 1,292 miljoni eiro. Kompānijas patiesā labuma guvēji ir Ķirsons un Krievijas pilsonis Vladimirs Šestakovs, kuram pieder holdingkompānija SIA "VSh Holding".

Ceturtdien Luksemburgas alkoholisko dzērienu ražošanas un tirdzniecības uzņēmums "Amber Beverage Group Holding" aģentūrai LETA atklāja, ka apsver iespēju iegādāties 49% "Lido" akciju.

LETA jau ziņoja, ka Covid-19 krīzes dēļ "Lido" restorāni gandrīz divus mēnešus bija slēgti. Maija vidū restorāni sāka pakāpeniski atjaunot darbību, turpinot ievērot pastiprinātos drošības pasākumus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu