S 23.01.2021.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā novērotas plašākās lietusgāzes kopš pērnā gada

Sieviete ar lietussargu stipra lietus laikā Pārdaugavā.

FOTO: Patrīcija Eglīte/LETA

Aizvadītajā naktī daudzviet Latvijas austrumu un centrālajā daļā bija spēcīgas pērkona lietusgāzes, un kopš ceturtdienas rīta nokrišņu daudzums vairākās novērojumu stacijās pārsniedzis 30 milimetru, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Ceturtdien no rīta un dienā valsts centrālajā daļā stipri lija un dārdēja pērkons, naktī uz piektdienu intensīvas lietusgāzes un zibeņošana bija daudzviet Latgalē, Zemgalē un Vidzemē.

Daugavpilī, Gulbenē un Staļģenē nokrišņu daudzums sasniedza 31-34 milimetrus, savukārt Bauskā, Rīgā, Skrīveros un Zvejniekciemā lietus summa bija 22-29 milimetri.

Zemgalē, Vidzemē un Latgalē kopumā reģistrēti vairāki tūkstoši zibens šautru. Kurzemē pēdējā diennaktī nav bijis neviena zibens spēriena.

Stiprākās vēja brāzmas reģistrētas pusnaktī Dagdā - 17 metru sekundē.

Piektdienas rīts apmācies, vietām debesis skaidrojas un daudzviet valsts centrālajā un austrumu daļā mazliet vai īslaicīgi līst. Daudzviet dūmaka. Pūš lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš, gaisa temperatūra +14..+18 grādu.

Rīgā apmācies rīts, vietām nedaudz līst, ziemeļaustrumu vējš četri metri sekundē, gaisa temperatūra +18 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +18,1 grāda Mērsragā līdz +29,4 grādiem Daugavpilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 11.jūnijā bija +37 grādi Ukrainā un +39 grādi Krievijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz piektdienu -5 grādi Alpu kalnos.

Aktuālākās ziņas