Izkrāpti tūkstoši. Mantkārīga valsts amatpersona piesavinās bezdarbnieku naudu

LETA
Izkrāpti tūkstoši. Mantkārīga valsts amatpersona piesavinās bezdarbnieku naudu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Nauda. Ilustratīvs attēls
Nauda. Ilustratīvs attēls Foto: Pexels

Rakstot iesniegumus klientu vārdā, kāda valsts amatpersona izkrāpusi aptuveni 6000 eiro bezdarbniekiem paredzētā atbalsta, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par krāpšanu, dokumentu viltošanu un par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc Šeršņovas teiktā, pagājušajā gadā VP saņemts iesniegums par 68 krāpnieciska rakstura darbībām kādā iestādē Talsos. 

Likumsargi par notikušo sāka kriminālprocesu un noskaidroja, ka kāda sieviete, būdama valsts amatpersona un izmantojot to, ka viņai ir piekļuve klientu informācijai laika posmā no 2016. gada maija līdz 2018. gada novembrim rakstīja klientu vārdā iesniegumus, norādot viņu datus un kontu numurus, ar lūgumu nodrošināt finansiālu atbalstu transporta izdevumu segšanai bezdarbniekiem apmācību gadījumos, stāstīja Šeršņova.

Ar šīm darbībām sieviete ļaunprātīgi, mantkārīgā nolūkā, izmantojot dienesta stāvokli, veica krāpnieciska rakstura darbības, pašrocīgi viltojot dokumentus, kā rezultātā valstij radīja zaudējumus aptuveni 6000 eiro apmērā. 

Sods par šādiem noziegumiem ir brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, norādīja Šeršņova. 

Soda apmēru noteiks tiesa. 

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu