Sv, 25.09.2022.
Video ⟩ Agresīva braukšana, ažiotāža sociālajos tīklos un rupjš žests. Steidzīgs šoferis uz Jelgavas šosejas rupji pārkāpj CSN
Foto: Ekrānuzņēmums no Facebook video
Apollo.lv
Agresīva braukšana, ažiotāža sociālajos tīklos un rupjš žests. Steidzīgs šoferis uz Jelgavas šosejas rupji pārkāpj CSN
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 28

Svētdien, 14. jūnijā, sociālos tīklus pāršalca kāda "Facebook" lietotāja  ievietotais video, kurā bija iemūžināts kāds agresīvs BMW markas auto šoferis, kurš rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Portāls "Apollo" veica sīkāku šī notikuma izpēti.

Video: BMW šoferis rupji pārkāpj CSN

Kas īsti notika? 

Video iemūžināts 2020. gada 14. jūnijā uz autoceļa A8, kas ved no Rīgas uz Jelgavu, bet beidzas pie Lietuvas robežas. Tajā laikā uz Jelgavas šosejas notikuši plaši remontdarbi.

Video autors novērojis, ka viņam aizmugurē kāds īpaši steidzīgs BMW markas auto apdzinis vienu mašīnu pēc otras pa ceļa apmalēm un ieskriešanās joslu.

Iemūžinātajā video redzams, ka agresīvais šoferis kādā brīdī strauji parādās video reģistratora ierakstā un brauc pa ieskriešanās joslu, kur ceļa malā ir izbūvēta sabiedriskā transporta pietura.

Tiesa, nekur tālu gan šoferis netiek, jo viņam priekšā brauc velosipēdists. Agresīvais braucējs atrodas tuvu velosipēdistam, kas šajā atgadījumā teorētiski rada bīstamību riteņbraucējam.

Ieskriešanās josla beidzas un ceļš sašaurinās, kā rezultātā BMW šoferim nākas ātri pārkārtoties, viņš to dara nesignalizējot kreiso pagriezienu. Video autors atklāj, ka viņš šoferim raidījis skaņas signālu un agresīvais vadītājs parādījis rupju žestu.

Situācija bijusi bīstama, jo video autoram nācies teju iebraukt pretējā joslā, kur notikusi intensīva satiksme.

Video turpinājumā BMW auto kādu brīdi nācās braukt aiz mašīnu kolonnas, taču brīdī, kad tā pavirzījās garām velosipēdistam, agresīvais šoferis strauji un bez labā pagrieziena parādīšanas pārkārtojās uz ceļa nomali, jau lielākā ātrumā turpinot pārkāpt CSN.

Agresīvā šofera atbilde

Pēc tam, kad video autors ierakstu bija publicējis sociālajā tīklā "Facebook", agresīvais šoferis bija centies sniegt atbildi komentāros, taču nesekmīgi. Autovadītājs personīgi vērsās pie video autora un sacīja, ka viņš saņēmis neskaitāmas ziņas no nepazīstamiem cilvēkiem, lai gaidot zvanu no Valsts policijas (VP).

Savukārt pats video autors vēlāk zem sava ieraksta komentāros publicēja privātās sarakstes ekrānuzņēmumus.

Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējs sarakstē uzsver, ka esot "adekvāts cilvēks un noteikumus pārkāpjot katru dienu". Tieši 14. jūnijā viņš esot īpaši steidzies. 

Vīrietis video autoram rakstīja, ka "neko bīstamu neesot darījis un ātrumu pārkāpis vien tikai nedaudz". Vīrietis uzskata, ka saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem pārkāpis tikai likumu, kas paredz to, ka nedrīkst šķērsot nepārtraukto līniju.

Agresīvais šoferis atvainojās video autoram par parādīto nepiedienīgo žestu. Vīrietis norādīja, ka pats apzinājās, ko dara, jo esot bijuši "attaisnojoši iemesli".

Šoferis tāpat rakstījis, ka tādos gadījumos "steidzīgie šoferi esot jāpalaiž", jo citā dienā video autors pats varot būt tas, kuram kaut kur jāsteidzas. Viņš atzīmē, ka video autora iesniegums policijā ir paša brīva izvēle un norāda, ka par savu uzvedību uz ceļa arī atbildēšot.

Tāpat viņš aicināja video izdzēst no sociālajiem tīkliem citādi šoferis vērsīšoties Datu valsts inspekcijā (DVI).

Video autors norāda, ka atvainošanās esot ar mazu bravūru un draudiem. Tikmēr agresīvais šoferis uzskata, ka video autors pārkāpjot Vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Policijas viedoklis

Portāls "Apollo" sazinājās ar Valsts policiju, kas savā paziņojumā norādīja, ka ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību.

VP Zemgales reģiona pārvaldes ziņojums vēsta, ka, sociālajās vietnēs un medijos tika izplatīts video, kurā uz autoceļa Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža redzama kāda autovadītāja pārgalvīga ceļu satiksmes drošības noteikumu neievērošana un agresīva uzvedība pie stūres.

Šobrīd VP Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa amatpersonas skaidro visus notikušā apstākļus, kā arī ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.4 panta trīspadsmitās daļas par agresīvu braukšanu.

Par šādu rīcību transportlīdzekļa vadītājam ir paredzēts naudas sods no 70 līdz 280 eiro, Tāpat BMW vadītājam ir izvirzītas apsūdzības pēc 149.31 panta pirmās daļas par ceļa apzīmējumu prasību pārkāpšanu, par ko ir paredzēts naudas sods 55 eiro apmērā.

VP nosoda šādu rīcību un aicina neapdraudēt sevi, savus līdzbraucējus un citus satiksmes dalībniekus. Tāpat atkārtoti atgādinām, ka par agresīvas braukšanas upuri reti kļūst tikai viens cilvēks un, nevērīgi izturoties pret ceļu satiksmes drošības noteikumiem, ir iespējamas traģiskas sekas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu