Brazīlijā uzsākta Ķīnā izstrādātās Covid-19 vakcīnas pēdējā izmēģinājumu stadija

Covid-19.

FOTO: DADO RUVIC / REUTERS

Brazīlijā otrdien tika uzsākta Ķīnā izstrādātas Covid-19 vakcīnas pēdējā izmēģinājumu stadija, un brīvprātīgie saņēma pirmās šīs vakcīnas devas.

Vakcīna, kuru izstrādājusi privāta Ķīnas farmācijas firma "Sinovac Biotech'', kļuva par pasaulē trešo vakcīnu, kurai ir uzsākti 3.fāzes klīniskie izmēģinājumi - liela mēroga izmēģinājumi uz cilvēkiem, kas ir pēdējais solis pirms regulatoru sniegta apstiprinājuma.

"Mēs dzīvojam unikālā un vēsturiskā laikā, un tāpēc es gribēju būt par daļu no šī izmēģinājuma," sacīja 27 gadus veca ārste, kas saņēma pirmo devu Sanpaulu Klīniskajā slimnīcā. Konfidencialitātes apsvērumu dēļ viņas vārds netika izpausts.

Apmēram 9000 veselības aizsardzības darbinieku sešos Brazīlijas štatos saņems šo vakcīnu "CoronaVac" divās devās nākamo triju mēnešu laikā.

Sanpaulu štata gubernators Žuans Doria pirmdien sacīja, ka sākotnējie rezultāti ir gaidāmi 90 dienu laikā.

"Sinovac Biotech" partneris šajos izmēģinājumos ir Brazīlijas sabiedriskās veselības pētījumu centrs. Ja vakcīna būs droša un efektīva, šim institūtam būs tiesības saražot 120 miljonus šīs vakcīnas devu.

Brazīlija ir jaunā koronavīrusa otrā vissmagāk skartā valsts pasaulē pēc ASV. Tā kā jaunais koronavīruss šajā valstī turpina strauji izplatīties, tā tiek uzskatīta par ideālu izmēģinājumu poligonu potenciālām vakcīnām. 

Brazīlija palīdz veikt 3.fāzes izmēģinājumus arī citai eksperimentālai vakcīnai, kuru izstrādājusi Oksfordas Universitāte un farmācijas firma "AstraZeneca".