Diēta un ātrās ēdināšanas restorāni? Eksperts gāž stereotipus par svara zaudēšanu un mielošanos ar neveselīgu pārtiku

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Kad tiek runāts par diētas uzsākšanu, pirmā asociācija noteikti ir salātu lietošana uzturā. Ja nespēj atteikties no ātro ēdienu restorāna ēdieniem, tad joprojām ir iespējams zaudēt svaru, vēsta portāls "The Sun".

Fitnesa eksperte Greiems Tomilsons ir pazīstams ar saviem neprātīgajiem un mītu graujošajiem padomiem, kas saistīti ar veselīgu uzturu un svara zaudēšanu.

Eksperts norāda, ka uzturā drīkst lietot ātro ēdienu restorānu piedāvātās maltītes, ja uzturs tiek sabalansēts ar citiem ēdieniem, kas satur vērtīgas uzturvielas.

Tomilsons savā "Instagram" kontā publicējis iecienītāko ātro ēdināšanas restorānu ēdienus ar kaloriju skaitu.

Tādā veidā cilvēki, kuri ievēro diētu spēj izsekot līdzi kaloriju skaitam, kuras patērē ēdot ātro ēdienu.

Lai gan liela daļa ātro ēdināšanas restorānu maltīšu nav bagātināti ar uzturvielām, tie joprojām ir baudāmi.

"Tā vietā, lai balstītos uz stereotipiem, kurus pieņēmusi sabiedrība, ir vērts padomāt loģiskāk. Ēdiena patēriņa un kopējais uzturvērtību uzņemtais skaits ir veids, kā izvērtēt ātro ēdienu restorānu maltīšu ietekmi uz cilvēka organismu," skaidroja Tomilsons. 

Eksperts skaidroja, ka ātro ēdināšanas restorānu pārtiku ir iespējams lietot uzturā, taču to nevajag darīt pārmērīgi lielos daudzumos, jo tādā gadījumā tiešām var rasties veselības problēmas.

"Ja patēriņš ir sabalansēts ar ēdienu, kurš tiešām satur lielu daudzumu uzturvielu, tad tas ir baudāms ikdienā," norādīja Tomilsons.