ST priekšsēdētāja Ziemele apstiprināta EST tiesneša amatā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele
Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele Foto: Evija Trifanova/LETA

Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Ineta Ziemele ir apstiprināta vakantajā Eiropas Savienības tiesas (EST) tiesneša amatā, lasāms Eiropas Padomes mājaslapā.

Ziemele jauno amatu ieņems no 7. septembra un viņas pilnvaras ilgs līdz 2024. gada 6. oktobrim.

ST preses pārstāve Ketija Strazda aģentūrai LETA norādīja, ka Ziemele šodien atrodas tiesas sēdē, tādēļ nekādus komentārus nesniegs. Taču visi jautājumi tiks atbildēti attālinātajā preses konferencē, kas sasaukta piektdien, 4. septembrī plkst. 10. Preses konferencē piedalīsies Ziemele un Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova.

Ar jauno amatu Ziemeli apsveicis Valsts prezidents Egils Levits. Viņš mikroblogošanas vietnē "Twitter" novēl Ziemelei sekmes, izturību un profesionālus sasniegumus.

Saeimai tagad nāksies lemt par jauna ST tiesneša iecelšanu, bet ST sastāvam iekšēji būs jāvēl jauns priekšsēdētājs.

Satversmes tiesas likumā skaidrots, ka ST tiesnešus apstiprina Saeima. Trīs ST tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Augstākās tiesas plēnums izraugās Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātus no Latvijas Republikas tiesnešu vidus. 

Ziemele tika apstiprināta pēc desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Par ST tiesnesi var apstiprināt personu, kas ir Latvijas pilsonis, ar nevainojamu reputāciju, kura dienā, kad Saeimas Prezidijam iesniegts priekšlikums par ST tiesneša apstiprināšanu, ir sasniegusi 40 gadu vecumu.

Ziemele atkārtoti ST priekšsēdētājas amatā tika ievēlēta šī gada 6. maijā. Šo amatu viņa ieņem kopš 2017. gada 8. maija.

Turpretim Latvijas EST tiesneša vakance ir brīva kopš 2019. gada 17. jūnija, kad to pameta Egils Levits, kurš tika ievēlēts par Latvijas Valsts prezidentu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu