O 20.04.2021.

Bordāns: Rebenoka slepkavība ir signāls valstij par nepieciešamību pievērst attiecīgu uzmanību sabiedriskajai drošībai

tieslietu ministrs Jānis Bordāns

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība ir signāls valstij par nepieciešamību pievērst attiecīgu uzmanību sabiedriskajai drošībai, aģentūrai LETA atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Bordāns norādīja, ka jebkurā slepkavības lietā cietušie ir pelnījuši, ka valsts ar vislielāko rūpību izmeklē un atklāj šādu noziegumu.

Rebenoka gadījumā, ministrs nezinot slepkavības apstākļus un iemeslus, taču viņš uzsver, ka valstij ir jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu sabiedrības drošību. Tas nozīmē, ka iekšlietu nozarē nepieciešams turpināt veikt reformas, kas nav saistītas tikai ar papildu finansējuma apgūšanu.

"Es ceru, ka iekšlietu struktūrām izdosies atklāt šo noziegumu. Ja nav kārtības valsts struktūrās, tad antisociāli elementi jūt, vai valsts kontrolē situāciju. To nedrīkst pieļaut. Tāpat ir svarīgi, lai sabiedrība nekļūtu vienaldzīga, redzot vardarbību un citus noziegumus, bet ziņotu par to tiesībsargājošajām iestādēm," norādīja ministrs.

Ministrs arī pauda gandarījumu, ka noziedzības apkarošanas jomā aktivizējies Noziedzības novēršanas padomes darbs.

Ministrs arī izteica līdzjūtību bojāgājušā advokāta tuviniekiem.

Jau ziņots, ka Langstiņos aizvadītajā naktī nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka advokāts nogalināts savās mājās un noziedznieki ēkā veikuši arī laupīšanu.

Saistībā ar notikušo policijā sākts Kriminālprocess pēc krimināllikuma 117. panta - par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Policija patlaban izskata divas versijas par advokāta slepkavību.

Viena versija ir, ka slepkavība saistīta ar laupīšanu, bet otra - ar viņa profesionālo darbību. Policija gan neprecizē, ar kādu tieši profesionālo darbību, proti, advokāta, uzņēmējdarbību vai politisko darbību.

Šajā slepkavības lietā ir arī viens cietušais. Policijā nekomentēja, vai šī cilvēka liecības ir noderīgas izmeklēšanā un kādas traumas viņam nodarītas.

Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis aģentūrai LETA sacīja, ka zina, kurš ir cietušais, bet uzskata, ka nav svarīgi atklāt viņa vārdu, jo vienīgais, kā šis cilvēks esot iesaistīts, ir, ka viņš bijis mājā. Viņa rīcībā ir informācija, ka Rebenoka mājā atradušies trīs cilvēki maskās.

Krieķis aģentūrai LETA teica, ka sestdien vakarā Rebenoks bijis pie viņa ciemos, un aizbraucis mājās vēlu naktī. "Tāpēc tas, ko mēs redzam - neticu, ka tā ir laupīšanas slepkavība. Tā ir slepkavība izdarīta ar apzinātu mērķi," uzskata Krieķis.

"Varu apstiprināt, ka tā ir bijusi slepkavība, ka tā ir notikusi šonakt, un, ka tā ir notikusi, izmantojot fizisku spēku," klāstīja Krieķis.

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" viņš raksta, ka izsludinājis 20 000 eiro atlīdzību par slepkavu atrašanu.

Pērn martā Rebenoks, vēl esot "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs, vērsās pie Valsts policijas toreizējā priekšnieka Inta Ķuža un Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieka Normunda Mežvieta saistībā ar viņam izteiktiem draudiem dzīvībai. Sarunā ar aģentūru LETA advokāts toreiz neizpauda ne draudu veidu, ne draudu izteicēju. Savukārt Valsts policijā aģentūrai LETA tolaik apstiprināja, ka ir saņemts Rebenoka iesniegums un notiek tā izvērtēšana.