/nginx/o/2020/10/02/13385901t1h5636.jpg)
Pirms pieslēgta centrālapkure, dzīvoklis rudens mēnešos var būt visai vēss. Risinājumi šādā situācijā būtībā ir divi: vai nu censties ar auksto laiku sadzīvot, skapī atrodot papildu segu, vilnas zeķes un biezāko džemperi, vai arī dzīvi atvieglot ar elektriskā sildītāja palīdzību. Par to, kā atrast tavām vajadzībām īsto un vienīgo elektrisko sildītāju, lasi nākamajos paragrāfos!
Īsais ievads elektrisko sildītāju veidos
Elekttiskie sildītāji ir ļoti dažādi, tāpēc no sākuma tev jāsaprot, kā tie savā starpā atšķiras.
Šāda veida elektriskais sildītājs visvairāk piemērots telpām, kurās vēlies uzsildīt tikai konkrētu tās daļu, turklāt jāņem vērā, ka šis sildītāju veids uzsilda nevis gaisu, bet gan priekšmetus un ķermeņus, kas atrodas tā priekšā. Dārgākais, taču arī energoefektīvākais elektriskā sildītāja veids.
Konvekcijas sildītājs
Konvekcijas sildītāji nereti tiek izmantoti kā vienīgais apsildes veids vietās, kur nav pieejama cita veida apkure. Tie pēc izskata atgādina radiatorus un tiek novietoti pēc iespējas zemāk, jo konvekcijas sildītājs gaisu pūš uz augšu, vienmērīgi sasildot telpu. Arī šie elektriskie sildītāji izmaksā visai daudz, taču tie, tāpat kā infrasarkano staru sildītāji, ir praktiski nedzirdami un salīdzinoši energoefektīvi.
Eļļas radiators
/nginx/o/2020/10/02/13385903t1heb31.jpg)
Ļoti iecienīta izvēle, jo eļļas radiatori nemaksā daudz, taču tajā pašā laikā ir ļoti efektīvi – tajos esošā eļļa pēc uzsilšanas vēl salīdzinoši ilgu brīdi ir karsta, līdz ar to pat pēc ierīces izslēgšanas telpa turpina silt. Jārēķinās gan, ka šis risinājums nederēs, ja siltumu vēlies sajust jau pēc pāris minūtēm, jo paiet zināms laika sprīdis, kamēr radiatorā esošā eļļa uzsilst.
Sildītājs ar ventilatoru
Ļoti neliela cena, izmērs un svars, kā arī ātra telpas uzsildīšana: varētu domāt, kas gan vēl no sildītāja nepieciešams? Tāpēc uzreiz jāpiemin šāda sildītāja mīnusi – tas ir visai skaļš, un, tiklīdz tiek izslēgts, gaiss ātri atdziest; savukārt, kamēr sildītājs darbojas, telpā esošais skābeklis būtībā tiek sadedzināts. Un, ja telpā ir putekļi, rēķinies, ka ventilators tos lidinās ja ne pa visu telpu, tad savā tuvumā gan.
Kas vēl jāņem vērā, pirms lem par labu kādam konkrētam elektriskajam sildītājam?
/nginx/o/2020/10/02/13385905t1he8a7.jpg)
Kad esi sapratis, kurš no sildītāju veidiem tev varētu derēt vislabāk, laiks aplūkot to parametrus:
- sildītāja jauda – viena kvadrātmetra apsildīšanai parasti nepieciešama aptuveni 100 kilovatu jauda (ar noteikumu, ka griestu augstums nepārsniedz 2,5–3 metrus);
- izmaksas ilgtermiņā – kā jau ierasts, lētākie sildītāji mēdz kalpot īsāku laika sprīdi, kā arī patērē vairāk elektroenerģijas nekā dārgāki risinājumi;
- papildu funkcijas – ļoti ērts risinājums ir sildītājā iebūvēts termostats, kas pie noteiktas temperatūras sasniegšanas ierīcei liks izslēgties;
- izmērs un svars – ja sildītāju plānots pārvietot, uzmanība jāpievērš arī tā izmēriem un svaram, jo diezin vai ik pēc pāris stundām vēlēsies pārnēsāt vairākus kilogramus smagu, neparocīgu ierīci.
Sildītājiem ir vēl vairāki parametri, kurus vērts aplūkot, tāpēc pirms konkrētas ierīces iegādes rūpīgi izpēti, kurš no visiem modeļiem tev varētu derēt vislabāk.