S 31.10.2020.

Automašīnu tirdzniecībā iesaistītu uzņēmēju apsūdz par izvairīšanos no nodokļu nomaksas gandrīz 130 000 eiro apmērā

Nauda. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pexels

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā automašīnu tirdzniecībā iesaistīts uzņēmējs apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 127 872 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību, apsūdzētais vīrietis bija kāda uzņēmuma valdes loceklis un saimnieciskās darbības faktiskais veicējs.

Uzņēmuma darbības veidi bija automobiļu un citu vieglo transportlīdzekļu pārdošana, automobiļu rezerves daļu un piederumu mazumtirdzniecība, kā arī automobiļu un citu vieglo transportlīdzekļu iznomāšana.

Apsūdzētā kā uzņēmuma vadītāja pienākums bija aprēķināt maksājamo nodokļu summas, noteiktajā termiņā un pilnā apmērā valsts budžetā nomaksāt nodokļus un nodevas, kā arī kārtot uzņēmuma grāmatvedību.

Lai izvairītos no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, samazinot valstij maksājamo nodokļu summu, apsūdzētais SIA vārdā veica fiktīvu darījumu noformēšanu ar citu uzņēmumu, kas saturēja nepatiesu informāciju, neatbilda darījumu faktiskajai norisei, un norādīja šos darījumus uzņēmuma PVN deklarācijās. 

Tā rezultātā uzņēmums izvairījās no nodokļu nomaksas, neiemaksājot valsts budžetā 127 872 eiro.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas